Вівторок, 12 Грудня, 2023

Новий рівень мистецтва: квантовий

Сучасне мистецтво часто дивує своїми незрозумілими ходами та рішеннями, але це ніщо проти квантового мистецтва недалекого майбутнього. Воно лише з’являється завдяки зусиллям фізиків, але зрозуміти його буде ще важче, адже кожен глядач буде бачити щось глибоко відмінне від того, що бачитиме такий же глядач поруч. Принаймні, саме такий ефект показує квантова музика.

Дослідники з віденського Університету технологій використали особливості квантової теорії, щоб створити квантову музику. Спершу вони перевели у новий вимір музичні ноти та октави. У результаті вийшла музика, яка являє собою математичну структуру, що відома під назвою семивимірного гільбертового простору.

Для звичайних слухачів головним є ефект такої музики, який відрізняється від того, що можна почути сьогодні. При відтворенні одного й того ж треку різні люди чутимуть однакову послідовність нот. При прослуховуванні квантової музики кожного разу слухачі чутимуть різне, адже ноти вибиратимуться випадковим чином.

«Одна квантова мелодія проявлятиме себе різними способами, – кажуть учені. – Це надає музиці новий рівень абстракції».

Хоча науковці і створили першу у світі композицію квантової музики, вона складається всього із двох нот. І, крім них, ніхто не знає, як створювати таку музику. Більш того, нікому не відомо, як такі треки сприйматимуть самі слухачі – робота науковців була виключно теоретичною. Однак експерти вже припускають, що в майбутньому можуть з’явитися й інші форми квантового мистецтва.

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися