П’ятниця, 1 Березня, 2024

Новий Mozilla Firefox змінить двигун, дизайн і матиме штучний інтелект

Браузер Chrome поступово витісняє всі інші, але розробники Firefox придумали, як з цим боротися. У майбутньому оновленні Firefox 57 компанія Mozilla готує багато нових суттєвих поліпшень.

Firefox

Першим оновленням стане двигун Quantum, який замінить наявний Gecko. Також розробники обіцяють переробити дизайн браузера і додати до нього штучного інтелекту.

Окрім цього, автори Firefox роздумують про зміну способу заробітку. Детальних подробиць про це поки що немає, але мова йде про модель на основі членства.

Зараз основним каналом заробітку є гроші за вбудовані пошукові двигуни, рекламу тощо. Однак їх, судячи з усього, недостатньо, оскільки у 2016 році Mozilla зверталася до своїх користувачів пожертвувати близько 70 грн на розробку браузера. За розрахунком компанії, якби всі користувачі перерахували гроші, цього б вистачило на рік.

Реліз програми Firefox 57 намічений на 14 листопада.

За даними аналітиків StatCounts, на частку Chrome, який вийшов у 2008 році, припадає 54% у світі, тоді як на Firefox – всього 6%. Аналогічний показник для Internet Explorer впав до 21%. Edge збільшив власну частку ринку приблизно в два рази — до 5,3%

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися