Виробники ноутбуків міняють стратегію, щоб протистояти слабким продажам

Спостерігачі ринку кажуть, що зниження продажів навряд чи сильно торкнеться ноутбуків

Такі вендори ноутбуків, як Lenovo, HP та Apple, намагаються заробити більше грошей на ринку ПК під час його спаду. Для цього вони міняють свої стратегії: перші дві компанії роблять ставку на зниження ціни, а третя – намагається зробити підвищити прибутковість наявних девайсів.

ноутбуків

Джерела галузевого видання Digitimes повідомляють, що в першій половині 2017 року ноутбуки перевершили очікування. Причиною є те, що на ринку немає гаджета, який би запропонував такі ж можливості, що й ноутбуки, в роботі та розвагах.

Кількома тижнями раніше аналітики IDC відзвітували, що глобальні продажі ПК цього року зросли. Це відбулося вперше за п’ять років, а саме зростання було незначним – лише 0,6%. Аналітики Digitimes Research припускають, що за підсумками року продажі ПК зростуть на 4,97%, чим закінчать п’ятирічний період спаду.

Спостерігачі ринку кажуть, що зниження продажів навряд чи сильно торкнеться ноутбуків. Але шанси на швидке зростання, які спостерігалися останніми десятиліттями, мізерні.

Зважаючи на такі прогнози, виробники починають шукати способи нарощувати виручку при зниженні продажів. Lenovo та HP вступають у цінову війну, яка допоможе наростити частку ринку, але зменшує прибутковість.

Lenovo, наприклад, звітує про зростання на 1% поставок ПК та девайсів – до 14,4 млн штук у перші три місяці поточного року. У нинішньому кварталі, за прогнозами, компанія заробить близько $6,7 млрд, що краще за середній показник на ринку.

Натомість Apple фокусується на підвищенні вартості моделей, а не збільшенні кількості поставок. Саме тому фірма оновить свої 12-дюймові MacBook та MacBook Pro, які отримають нові батареї, системи охолодження, клавіатури, а також інтерфейс Type-C.

Фінансові результати Apple показують, що її лінійка Mac продалася у другому кварталі цього року в кількості 4,29 млн одиниць. Це на 2,21% за квартал та на 0,94% більше за рік. Загальні поставки за перше півріччя склали 8,491 млн одиниць, що на 2,47% більше від минулорічних 8,286 млн штук.

 

Производители ноутбуков меняют стратегию, чтобы противостоять слабым продажам

Такие вендоры ноутбуков, как Lenovo, HP и Apple, пытаются заработать больше денег на рынке ПК во время его спада. Для этого они меняют свои стратегии: первые две компании делают ставку на снижение цены, а третья – пытается сделать повысить доходность существующих девайсов.

Источники отраслевого издания Digitimes сообщают, что в первой половине 2017 года ноутбуки превзошли ожидания. Причиной является то, что на рынке нет гаджета, который бы предложил такие же возможности, что и ноутбуки в работе и развлечениях.

Несколькими неделями ранее аналитики IDC отчитались, что глобальные продажи ПК в этом году выросли. Это произошло впервые за пять лет, а сам рост был незначительным – всего 0,6%. Аналитики Digitimes Research предполагают, что по итогам года продажи ПК вырастут на 4,97%, чем закончат пятилетний период спада.

Наблюдатели рынка говорят, что снижение продаж вряд ли сильно коснется ноутбуков. Но шансы на быстрое роста, которые наблюдались в последние десятилетия, мизерные.

Несмотря на такие прогнозы, производители начинают искать способы наращивать выручку при снижении продаж. Lenovo и HP вступают в ценовую войну, которая поможет нарастить долю рынка, но уменьшает доходность.

Lenovo, например, отчитывается о росте на 1% поставок ПК и девайсов – до 14,4 млн штук в первые три месяца текущего года. В квартал, по прогнозам, компания заработает около $6,7 млрд, что лучше среднего показателя на рынке.

В свою очередь Apple фокусируется на повышении стоимости моделей, а не увеличении количества поставок. Именно поэтому фирма обновит свои 12-дюймовые MacBook и MacBook Pro, которые получат новые батареи, системы охлаждения, клавиатуры, а также интерфейс Type-C.

Финансовые результаты Apple показывают, что ее линейка Mac продалась во втором квартале этого года в количестве 4,29 млн единиц. Это на 2,21% за квартал и на 0,94% больше за год. Общие поставки за первое полугодие составили 8,491 млн единиц, что на 2,47% больше прошлогодних 8,286 млн штук.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я