Новозеландські бортпровідники дізнаватимуться все про пасажира з одного погляду

Проект Dimension Data використовує технології доповненої реальності, щоб надавати бортпровідникам потрібну інформацію перед очима

Авіаперельоти скоро стануть більш комфортними, адже бортпровідники зможуть ефективніше допомагати. Якщо зараз перед вирішенням якоїсь проблеми пасажира стюарди мають спершу дізнатися, хто він, то найближчими роками вони зможуть відразу зайнятися виниклим питанням. Усю необхідну інформацію про пасажира, разом з його емоційним станом, бортпровідники дізнаватимуться, лише поглянувши на нього.

Подібну ідею втілила новозеландська авіакомпанія Air New Zealand, для чого вона використала окуляри доповненої реальності Microsoft HoloLens. Цей девайс ще не продається, але версія для розробників уже доступна бажаючим.

бортпровідники

Проект Dimension Data використовує технології доповненої реальності, щоб надавати бортпровідникам потрібну інформацію перед очима. При погляді на пасажира окуляри HoloLens розпізнають його обличчя та відразу показують дані про його улюблену їжу, плани на мандрівку, коли він востаннє замовляв напій та навіть емоційний стан.

Інше застосування окулярів HoloLens придумав дизайнер Microsoft. Творець Тон Юн Парк розмістив у музеї Bellevue Arts Museum у штаті Вашингтон свою композицію. Він не питав дозволу в адміністрації, але та і не заперечувала. Адже розміщена скульптура є віртуальною – побачити її можна тільки в окулярах HoloLens.

Окуляри HoloLens також будуть корисні під час купівлі автомобіля. Microsoft і Volvo оголосили про старт спільного проекту, у рамках якого для демонстрації машин покупцям автовиробник використовує цей гаджет. З їхньою допомогою покупці зможуть бачити 3D-модель автомобіля в окулярах HoloLens, а консультант попутно розповість їм про технічні особливості моделі.

У демонстраційній версії віртуального шоу-руму учасники презентації могли міняти колір седана Volvo S90, який ще не надійшов у продаж, і модель його колісних дисків. Глядачі також розглянули в деталях ходову частину і двигун автівки, систему інтелектуального попередження водіїв про ожеледицю та інші технологічні опції. У Volvo відзначають, що в майбутньому окуляри доповненої реальності замінять інструкції з експлуатації автомобіля – з їхньою допомогою можна детально показати ключові вузли машини, доповнюючи зображення корисною інформацією про те, як вони працюють.

Голографічний комп’ютер HoloLens для роботи не потребує дротів та з’єднання з телефоном чи ПК. Він дозволяє переглядати у високій якості голограми та чути їх. Завдяки набору вбудованих датчиків ці окуляри можуть розуміти, куди дивиться користувач та як він спілкується. Це дозволяє працювати, розважатися та спілкуватися у новий спосіб.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я