Неділя, 23 Червня, 2024

Google майже створив штучний інтелект на рівні людського

У компанії Google DeepMind кажуть, що вони близькі до створення штучного інтелекту на рівні людського. Цього тижня DeepMind представила програму, здатну виконувати понад 600 завдань.

Нандо де Фрейтас, науковець з DeepMind і професор машинного навчання в Оксфордському університеті, сказав, що «гра закінчена» щодо вирішення найскладніших завдань у гонці за досягненням загального штучного інтелекту (AGI). Коментар Де Фрейтаса був у відповідь на думку, опубліковану в The Next Web, в якій сказано, що наші сучасники ніколи не досягнуть AGI.

AGI – це комп’ютер або програма, яка має здатність розуміти або вивчати та виконувати будь-яке інтелектуальне завдання. Так само, як і людина.

DeepMind представила нового агента зі штучним інтелектом під назвою Gato, який може виконувати 604 різні завдання у широкому діапазоні середовищ.

Gato використовує єдину нейронну мережу – комп’ютерну систему із взаємопов’язаними вузлами, яка працює як нервові клітини в мозку людини.

Він може спілкуватися, підписувати зображення, складати блоки за допомогою справжньої руки робота і навіть грати в домашню відеоігрову консоль 1980-х років Atari.

Однак де Фрейтас визнав, що людству ще далеко до створення штучного інтелекту, який може пройти тест Тьюринга – перевірку здатності машини проявляти розумну поведінку, яку не відрізнити від людини.

Експерти The Next Web написали, що Gato демонструє штучний інтелект не більше, ніж віртуальні помічники, такі як Alexa від Amazon та Siri від Apple, які вже є на ринку та в будинках людей.

«Здатність Гато виконувати кілька завдань більше схожа на відеоігрову консоль, яка може зберігати 600 різних ігор, ніж на гру, у яку можна грати 600 різними способами, — сказав один з авторів The Next Web Трістан Грін. – Це не загальний штучний інтелект, це купа попередньо навчених вузьких моделей, акуратно зібраних у пакет».

За словами інших коментаторів, Gato створено для виконання сотень завдань, але ця здатність може поставити під загрозу якість кожного завдання.

Оглядач ZDNet Тірнан Рей написав, що агент насправді не дуже добре виконує декілька завдань. «З одного боку, ця програма може працювати краще, ніж спеціальна програма машинного навчання, керуючи роботизованою рукою, яка збирає блоки, — сказав Рей. – З іншого боку, він створює підписи до зображень, які в багатьох випадках є досить поганими. Його здатність вести стандартний діалог у чаті з людиною-співрозмовником також посередня, іноді викликає суперечливі та безглузді висловлювання».

Наприклад, коли чат-бот, Гато спочатку помилково сказав, що Марсель є столицею Франції. А підпис, створений Гато для супроводу фотографії, гласив: «чоловік тримає банан, щоб сфотографувати його», хоча чоловік не тримав його.

У DeepMind відповідають, що їхній агент покаже значне покращення продуктивності при його масштабуванні.

AGI вже визначено як майбутню загрозу, яка може знищити людство свідомо або випадково. Доктор Стюарт Армстронг з Інституту майбутнього людства Оксфордського університету раніше сказав, що AGI з часом зробить людей зайвими і знищить нас.

Він вірить, що машини працюватимуть зі швидкістю, незбагненною для людського мозку, і не будуть спілкуватися з людьми, щоб взяти під контроль економіку та фінансові ринки, транспорт, охорону здоров’я тощо.

Доктор Армстронг сказав, що просту інструкцію AGI щодо «запобігання людським стражданням» суперкомп’ютер може інтерпретувати як «вбити всіх людей», оскільки людська мова легко інтерпретується неправильно.

Перед смертю професор Стівен Хокінг сказав: «Розвиток повного штучного інтелекту може означати кінець людської раси».

У статті 2016 року дослідники DeepMind визнали необхідність «великої червоної кнопки», щоб перешкодити машині виконати шкідливу послідовність дій.

DeepMind відома тим, що створила програму штучного інтелекту, яка в 2016 році перемогла в грі Go професійного гравця Лі Седола, у матчі з п’ятьма іграми.

У 2020 році компанія оголосила, що вирішила 50-річну проблему в біології, відому як «проблема згортання білка» – знання того, як амінокислотна послідовність білка диктує його тривимірну структуру.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися