Вівторок, 16 Липня, 2024

Новий стандарт заряджання електромобілів: 200 км за 5 хвилин

Асоціація Japan Electric Vehicle Fast Charger Association, яка відповідає за розвиток стандарту заряджання електромобілів CHAdeMO, випустила нову версію протоколу CHAdeMO 3.0. Його головна особливість – можливість поповнення енергії на 200 кілометрів пробігу за 5 хвилин.

CHAdeMO 3.0 збільшує швидкість заряджання електромобілів підняттям максимальної потужності до 500 кВт. При цьому максимальний струм може сягати 600 ампер.

Новий стандарт також покращує регламент універсальності зарядних станцій. Зарядні блоки будуть ще компактнішими за рахунок використання сучасних електронних компонентів та рідинної системи охолодження.

Китайська версія нового стандарту заряджання з протоколом GB/T запланована до виходу наступного року. У 2021 році на ринку повинні з’явитися перші сумісні з новим стандартом електромобілі. Початково це буде комерційний транспорт.

Транспортні засоби, сумісні з CHAdeMO 3.0, будуть сумісні і з попередніми версіями CHAdeMO, GB/T та CCS. Підключення буде здійснюватися через адаптер або за допомогою спеціальної конструкції нового зарядного пристрою.

Торік розробники CHAdeMO пообіцяли, що в майбутньому їхній пристрій зможе заряджати батареї електротранспорту з максимальною потужністю до 900 кВт.

В Європі, Північній Америці та кількох окремих країнах основною вважається комбінована система заряджання (CCS). CHAdeMO поширений у Японії, а в Китаї просувають стандарт GB/T. Найвідоміший електрокар Tesla використовує власний проприєтарний варіант.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися