«Нульові тарифи» на мобільний інтернет гірші за платні

Internet smartphone user

У багатьох країнах діє ініціатива безплатного доступу до інтернету, але користувачі її ігнорують. Дослідження, проведене Альянсом за доступний інтернет, показало, що лише один з 10 власників стільникових телефонів у країнах, що розвиваються, користується такою послугою. Менш ніж для 5% користувачів у восьми найбільших країнах, що розвиваються, такий безплатний сервіс є основним способом підключення до Мережі.

Альянс за доступний інтернет (AAI) – ініціатива, яку підтримують багато держав, неурядових організацій і високотехнологічних компаній, з Facebook, Google і Microsoft включно. Проведене дослідження припало на період, коли зростання кількості користувачів інтернету стабілізувалося. За інформацією аналітичного агентства Kleiner Perkins, минулого року кількість інтернетників збільшилася на 9%. Такий самий показник був у 2014 році.

Один з авторів звіту, Дханарадж Тхакур, каже, що безплатний мережевий сервіс не вирішує всіх проблем з виходом в інтернет для жителів країн, що розвиваються. Наприклад, малозабезпеченим користувачам усе одно доводиться платити за смартфон і користування послугами стільникових операторів. «Фактор ціни – важлива частина проблеми, але не слід забувати і про інші моменти, такі як навик роботи в інтернеті, розуміння того, що можна робити, підключившись до Мережі, як користуватися браузером або наявними додатками, як шукати контент потрібною мовою», – зазначає Тхакур.

«Нульові тарифи», які надають абонентам доступ до певних послуг без плати за трафік, зазвичай пропонуються в рамках угод між стільниковими операторами й інтернет-компаніями. Приблизно 28% користувачів, опитаних дослідниками AAI, вважали за краще перейти з нульового тарифу на платний. Перший, за їхніми словами, не дає доступу до потрібних сайтів і додатків.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я