Четвер, 20 Червня, 2024

Хакерська зарплата

Доходи кіберзлочинців можуть більш ніж у 20 разів перевищувати їхні витрати на організацію кібератак. Такого висновку дійшли експерти «Лабораторії Касперського» після порівняння вартості поширених хакерських інструментів і прибутку, який зловмисники отримують у разі успішної шкідливої операції.

Створення фішингової сторінки однієї з популярних соціальних мереж та організація спам-розсилки з включенням сайту-підробки обходяться шахраям сьогодні в середньому в $150. Якщо жертвами такої приманки стануть 100 осіб, то зловмисники зароблять до $10 тисяч після продажу їхніх конфіденційних даних. Постраждалі при цьому втрачають цінні для них списки контактів, особисті фотографії та повідомлення.

Мобільний троянець-блокувальник обходиться злочинцям помітно дорожче – сьогодні за саму програму та її поширення доводиться викладати в середньому тисячу доларів. Однак і прибуток у цьому випадку виходить більше завдяки вартості розблокування гаджета. Зловмисники вимагають за це від 10 до 200 доларів, тобто від сотні потенційних жертв вони отримають до $20 тисяч.

Таку ж суму можна заробити і за допомогою програм-шифрувальників, які шифрують зміст накопичувача мобільного гаджета. Проте початкові вкладення в цьому випадку будуть у середньому вдвічі вищими – близько $2000. Однак виграш при цьому значно більший, оскільки мінімальний розмір викупу, який просять за розшифрування даних, становить у середньому $100.

Однак найбільше заробляють ті злочинці, які безпосередньо полюють за грошима користувачів за допомогою різноманітних банківських троянців. При затратах близько $3000 на придбання подібного шкідливого програмного забезпечення в комплекті з експлойтами та спеціально організованою для цього спам-розсилкою кіберзлочинці мають шанс отримати до $72 тисяч. У цьому випадку кожен постраждалий користувач втрачає близько $722.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися