Як електронне чорнило стало кольоровим

Компанія E Ink розробила дисплей, який відображає до 32 000 кольорів. Розробники обіцяють, що картинка на ньому буде такою чіткою, що практично не відрізнятиметься від кольорів на надрукованому папері. Проект називається «Advanced Color ePaper», і ось як працює такий екран.

eink1[1]
20-дюймовий дисплей E Ink Advanced Color ePaper

Кольорові дисплеї на основі електронних чорнил існують уже давно, але це насправді були звичні чорно-білі екрани, які містили всього два пігменти – чорний і білий. Кольори досягалися за допомогою накладних кольорових фільтрів.

Нові екрани E Ink ACeP є, як стверджують розробники, першими електрофоретичними дисплеями (електронними чорнилами), які здатні відображати всі кольори в кожній точці без застосування масиву кольорових фільтрів (CFA). Новітня технологія може показувати вісім основних кольорів, що в перерахунку дає 32 тис. відтінків.

3[1]
У кожній мікрокапсулі нових повнокольорових дисплеїв E Ink ACeR містяться пігменти чотирьох кольорів

Від фільтрів вдалося відмовитися тому, що в кожен піксель, який є мікрокапсулою, закачуються пігменти чотирьох кольорів. Це білий, пурпурний, жовтий і блакитний – класична поліграфічна схема для друку на папері повнокольорових зображень. Головна складність такого екрана – зробити так, щоб у капсулі до верхньої частини спливали частинки потрібного в даний час кольору. До цього в капсулах чорно-білих екранів з двома пігментами використовувалася проста зміна полярності напруги. Але її вже не можна використовувати для чотирьох кольорів.

Інженери E Ink вирішили цю проблему тим, що пігменти різного кольору по-різному реагують на величини прикладеної напруги. На низьку напругу реагує тільки один пігмент, і тривалість застосування низької напруги досить велика. Інший пігмент реагує на високу напругу, й імпульс такої керуючої напруги досить короткий, щоб залишити поза увагою пігменти інших кольорів.

Особливість роботи E Ink ACeP робить його дуже повільним – на оновлення зображення йде дві секунди. У кожній мікрокапсулі відбувається переміщення чотирьох різних пігментів у рідині. Цей процес фізично не можна прискорити, тому швидкість перемальовування E Ink ACeP ніколи не наблизиться до швидкості перемальовування чорно-білих E Ink.

Це підводить до висновку, що електронних книг на екранах E Ink ACeP ніколи не буде. Але для статичних вуличних рекламних та інформаційних вивісок швидкість оновлення не потрібна, зате вони можуть споживати мінімум енергії.