Вівторок, 16 Квітня, 2024

NVIDIA представила віртуального асистента для автомобілів

У NVIDIA роблять нову спробу перезапустити голосове управління в автомобілях. Ця концепція не нова, але з низки причин керування функціями автівки голосом не стало популярним. У NVIDIA вважають, що віртуальний асистент зі штучним інтелектом це може змінити.

Віртуального асистента представив віце-президент автомобільного підрозділу NVIDIA Алі Кані. Він продемонстрував на CES 2022 таланти віртуального помічника, створеного на платформі Omniverse від NVIDIA, описавши його як консьєрж-сервіс компанії.

Віртуальний помічник призначений для роботи з водієм і використовує розмовний штучний інтелект в реальному часі для виконання різних завдань. У демонстраційному відео водій просить помічника відкрити люк на даху, перевірити повідомлення і забронювати столик на вечерю. Консьєрж неправильно вимовляє місо, описуючи фірмове блюдо шеф-кухаря в рекомендованому ресторані, але може запропонувати біле вино до їжі.

Кані також розповів про те, як клієнти використовують восьме покоління платформи DRIVE Hyperion компанії, яка була прийнята автовиробниками, виробниками вантажівок, виробниками автомобілів 1-го рівня і компаніями-роботаксі.

“У нас є деякі партнери, які просто купують наші чіпи та основну операційну систему, розробляючи власні програмні продукти, тоді як інші партнери покладаються на нас у всьому стеку – від програмного забезпечення для самостійного водіння до навчальних моделей штучного інтелекту в хмарі”, – сказав Кані.

DRIVE Hyperion – це еталонна архітектура для розробки, тестування та валідації автономних транспортних засобів. Платформа об’єднує набір датчиків, який включає 12 зовнішніх камер, три внутрішні камери, дев’ять радарів, 12 ультразвукових і один фронтальний лідар, а також один лідар для збору достовірних даних про місцевість. DRIVE Hyperion оснащений повним набором програмного забезпечення для автономного водіння, а також моніторингу та візуалізації водія, які можуть оновлюватися бездротовим способом.

Кані сказав, що компанія працює з багатьма новими виробниками електромобілів, у тому числі з багатьма в Китаї.

“Ці електромобілі з часом будуть ставати все краще і краще з кожним оновленням, – сказав він. – Такі компанії можуть отримати вигоду від нових бізнес-моделей, заснованих на програмному забезпеченні, а не продавати автомобіль і бачити, як він деградує після того, як його вигнали з дилерського центру”.

NVIDIA також співпрацює з Tusimple, автономною транспортною компанією, яка розвиває вантажну мережу в партнерстві з UPS, Navistar і Penske.

Кані сказав, що розробка технології автономних транспортних засобів є однією з найбільших проблем для штучного інтелекту. NVIDIA створює реплікатор Drive Sim, щоб обійти цю складність. Платформа використовує синтетичні дані, щоб допомогти технології AV аналізувати і розуміти складні умови, такі як водіння в нічний час і навігація по будівельних зонах.

“За допомогою синтетичних даних інженери можуть навчати моделі штучного інтелекту ще до того, як будуть зібрані будь-які дані, – сказав Кані. – Це точно, недорого і заповнює прогалини в даних, які нелегко знайти в реальному світі”.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися