Субота, 9 Грудня, 2023

NVIDIA уже відвантажує по 20 відеокарт на країну, але дефіцит чипів може посилитися

Ситуація із дефіцитом відеокарт NVIDIA останньої серії RTX 30ХХ не поліпшиться найближчим часом. Квоти такі, що деяким країнам дістається менше 20 відеокарт RTX 3080 в місяць. Однак і це може виявитися щедрістю, оскільки засуха в Тайвані може посилити дефіцит чипів.

По два десятки відеокарт партнери NVIDIA відвантажили в Індії, Бангладеші, Пакистані. Ситуація в Китаї в рази краща, хоча в цю країну завезли приблизно 100 відеокарт RTX 3080. Хоча звичайним користувачам вони не дістануться – їх перехопили майнери та впливові клієнти зі зв’язками. Решту відеокарт, які залишаться, продаватимуть за значно завищеними цінниками. Ситуація в Японії стабільна відносно поставок RTX 3060 Ti та 3070, однак 3080 залишається рідкістю.

Ситуацію навряд чи виправить відеокарта AMD RX 6700 XT, яка вийде 3 березня тиражем у 100 стандартних відеокарт та 100 модифікованих.

Головним виробником чипів сьогодні є тайванська компанія TSMC, яка вклала $28 млрд в розширення виробничих потужностей. Саме на її фабриках виготовляються чипи NVIDIA. Однак будівництво заводу, встановлення обладнання та налагодження виробничої лінії потребує місяців.

Тим часом уже існуючі фабрики з виробництва чипів на Тайвані можуть зменшити свою потужність. В країні спостерігається засуха і бракує води – це один з головних компонентів при виробництві електроніки. Влада Тайваню зобов’язала фабрики та індустріальні зони скоротити споживання води на 11%.

Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC), яка є найбільшим світовим контрактним виробником чипів повідомила, що вже почала доставляти воду на свої заводи вантажівками для створення запасів на майбутнє. Поки що, сказали в компанії, дефіцит води не позначився на виробництві.

Електронних компонентів сьогодні не вистачає майже кожній індустрії. Аналітики прогнозують, що споживацька електроніка через це найближчим часом здорожчає. Також піднімуться ціни на інші товари – читайте які індустрії страждають найбільше від дефіциту чипів. Адже виробники змушені пригальмовувати чи взагалі зупиняти свої фабрики.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися