Вівторок, 25 Червня, 2024

Жорсткі диски переходять на нову технологію запису MAMR: перший HDD на 18 ТБ з нею випустила Toshiba

Найближчими роками можна очікувати стрімкого зростання місткості жорстких дисків. Вони переходять на нову технологію запису MAMR, яка обіцяє значно підвищену щільність розміщення даних. Toshiba презентувала перший такий HDD ємністю 18 ТБ.

Жорсткі диски кілька останніх років опинилися у фазі дуже повільного розвитку і деякі виробники навіть приховували характеристики накопичувачів, щоб користувачі не могли одразу дізнатися, що вони не зможуть нормально використовувати додаткові гігабайти.

Дані на HDD зберігаються в доменах – наноскопічних частках магнітного матеріалу. Спершу домени розмішувалися горизонтально – це була технологія LMR. Потім в 2000-х її замінила технологія перпендикулярного магнітного запису (PMR), в якій намагнічені домени розміщуються вертикально. Але вона також вже дійшла свого ліміту.

PMR вдалося поліпшити за допомогою «черепичного» запису (SMR), в якому доріжки даних частково перекриваються. Це збільшує щільність зберігання даних до 25% на пластину, але швидкість запису на таких дисках надзвичайно низька. Однак такі диски не підходять для задач, де потрібно постійно переміщувати дані.

Подальше ущільнення та зменшення доменів призводить до суперпарамагнітного ефекту. А простими словами – такий диск може випадково втрачати дані.

Виходом є використання матеріалів, які мають більшу коерцитивну силу, тобто які сильніше намагнічуються. Однак для зміни їхньої намагніченості потрібна велика голівки запису, яка буде покривати кілька доменів одночасно.

Для збільшення потужності запису без зміни розміру голівки запису інженери запропонували додатково впливати на домени. Так почали розвиватися технології MAMR та HAMR. Перша впливає на домени мікрохвильовим випромінюванням, інша – теплом. Ці дві технології обіцяють жорсткі диски місткістю до 40 ТБ.

Toshiba представила перший 18 ТБ жорсткий диск, що використовує технологію MAMR. Пристрій Toshiba MG09 має формат 3,5 дюйми та заповнений гелієм. Він використовує 18 голівок, які переміщуються над алюмінієвими пластинами товщиною 0,635 мм.

Щільність запису на пластину складає близько 1,5 Тбіт/квадратний дюйм і одна пластина зберігає до 2 ТБ даних.

Пластини диска обертаються зі швидкістю 7200 об/хв. Він також має буфер обсягом 512 МБ. Тривала стабільна швидкість передачі даних складає 281 МБ/с.

Енергоспоживання Toshiba MG09 складає 4,16/4,54 Вт в режимі очікування для дисків з інтерфейсами підключення SATA та SAS відповідно. В режимі запису він споживає 8,35 Вт (SATA) та 8,74 Вт (SAS).

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися