Субота, 25 Травня, 2024

Nvidia вимагає від виробників ноутбуків розкривати характеристики відеокарт серії RTX 30ХХ

Якщо раніше Nvidia лише заохочувала, то з випуском нової серії відеокарт RTX 30ХХ вона почала вимагати від виробників розкриття інформації про характеристики графічної системи та якого рівня потужності від неї очікувати. Вендори на сторінках своїх продуктів повинні вказувати дані про робочі частоти графічного чипа та загальної потужності. Це має допомогти юзерам оцінити потенціал лаптопа.

Причиною нововведення могли стати скарги на те, що виробникам ноутбуків дозволялося не згадувати, що встановлені в ноутбуку відеокарти належать до категорії Max-Q. У Nvidia пояснюють це тим, що Max-Q вже не відноситься до імені графічного чипа.

Чипи категорії Max-Q мають меншу продуктивність для зменшення тепловиділення і шумності ноутбуків. Це одна з причин, чому ноутбук MSI GS66 Stealth, який має топову відеокарту RTX 3080, виявляється графічно слабшим за MSI GP66 Leopard з відеокартою нижчого класу RTX 3070. У першого відеочип належить до категорії Max-Q, а у другого – ні.

За словами Nvidia, виробники вже почали оновлювати інформацію щодо ноутбуків на своїх сайтах. Одним із перших став Asus.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися