П’ятниця, 21 Червня, 2024

Чому 4К заважає робити мультики

Поширення відео у форматі 4К (3996х2160 пікселів), яке сьогодні вміють записувати навіть смартфони, поставило перед творцями мультиків складне завдання. Якщо вони хочуть вчасно постачати в кінотеатри нові мультиплікаційні картини на основі комп’ютерної тривимірної графіки, вони мають переосмислити виробничий процес. Простим оновленням комп’ютерів на потужніші вже не обійтися – вони ледь справляються із сьогоднішніми форматами відео.

Технічний розвиток кіноіндустрії продовжується, і найближчими роками все більше фільмів будуть доступними у форматі 4К зі збільшеною кількістю кадрів. Завдяки цьому сцени виглядатимуть реалістичнішими та більш плавними, що збільшує задоволення від перегляду. Наприклад, сучасний формат 24 кадри на секунду не дозволяє плавно відображати динамічні сцени, а більшість картин мають роздільну здатність 2К. Цю проблему зменшить перехід на 48 кадрів за секунду, а відтворення картини у роздільній здатності 4K дозволить побачити більше дрібниць та другорядних деталей, які сьогодні розмиваються та губляться.

Однак для творців анімаційних фільмів на основі комп’ютерної графіки це означає значне збільшення часу, який потрібний на виготовлення картин. Технічний директор студії Illumination Mac Guff Бруно Мах каже, що виробництво мультиків потребуватиме щонайменше у 2,5 рази більше часу, ніж сьогодні. Ці додаткові години потрібні, оскільки потужні комп’ютери анімаційних студій працюватимуть ще повільніше.

«Поява таких технологій як 4К та швидкості 48 кадрів на секунду та вище означає, що роздільну здатність анімаційних фільмів необхідно значно збільшувати, – каже Мах. Його студія працювала над такими мультфільмами, як «Лоракс», «Нікчемний Я» та «Мініони». – Ці технологічні новинки становлять складний виклик».

Просто збільшити наявні моделі персонажів під нові формати не вийде. «Це виглядатиме жахливо, – каже експерт. – Подібне кіно не захочуть дивитися».

Комп’ютерна анімація вимагає дуже багато часу та ресурсів. На створення цієї дуже реалістичної людської голови на ім’я Ед її автор Кріс Джонс витратив вже 10 років і робота над нею триває: зараз він створює для неї тіло.

Технічне перевантаження

Щоб відповідати новим вимогам, аніматорам доведеться створювати нових персонажів зі значно більшою деталізацією, щоб вони виглядали природно на екрані при відтворенні у форматі 4К та швидкості 48 кадрів на секунду.

Проте вже сьогодні режисерам мультфільмів доводиться обирати, що вони хочуть розповісти в історії. Інакше вони просто не зможуть вкластися у відведені терміни, адже комп’ютерні ферми анімаційних студій ледь справляються з поточними форматами відео.

Поява нових процесорів, пам’яті та швидкісних мереж зменшує час роботи комп’ютерів, однак рендеринг фільму – це основний параметр, який встановлює мінімальні терміни появи мультику.

Наприклад, комп’ютерна ферма Illumination нараховує 20 тисяч серверів, які аніматори використовують, щоб створювати кожен окремий кадр. Останні потім зшивають у єдиний файл, щоб отримати готовий мультфільм.

При цьому перекодування з однієї роздільної здатності в іншу вимагає, за словами Маха, дуже багато дискового місця. У 2007 році його студія працювала над фільмом «Мисливці на драконів», і для цього їй знадобилося 12 терабайтів пам’яті. Це в декілька разів більше, ніж має сучасний персональний ПК.

Комп’ютерний художник студії Illumination Mac Guff наближує емоції віртуального персонажа до реальності за допомогою власного обличчя

Проте вже за декілька років під час роботи над картиною «Нікчемний Я 2» студії довелося проводити суттєве переоснащення, оскільки графічні матеріали зайняли вже 680 терабайтів пам’яті.

Питання грошей

Один із способів прискорити виробництво мультиків – це використовувати найшвидшу доступну пам’ять, з флеш-накопичувачами типу SSD включно. Однак їхня вартість у потрібних обсягах виявляється надзвичайно високою.

«Купити 600 терабайтів флеш-накопичувачів виявляється за межами бюджетів студій», – каже голова компанії Avere Рон Біанчіні. Його фірма допомагає аніматорам проводити технічне переоснащення.

При переході на 4К мультиплікаторам доведеться працювати з моделями у 2,5 рази більшими за сьогоднішні, і це вимагатиме ще більше апаратних затрат. «Економіка це не підтримує, – пояснює Мах. – Не можна просто почати на своїй комп’ютерній фермі працювати із зображеннями у 2,5 рази більше. Потрібно шукати нове рішення».

За матеріалами: BBC

1 коментар

Comments are closed.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися