Неділя, 16 Червня, 2024

Із наступного місяця смартфони Google Pixel навчаться вимірювати пульс та частоту дихання

Камери на смартфонах Google Pixel із наступного місяця зможуть не лише робити фотографії та відео. Вони зможуть також виміряти пульс та частоту дихання. Це одне з перших практичних використань штучного інтелекту Google у сфері здоров’я.

Додатки, які вміють вимірювати пульс або частоту дихання за допомогою камери смартфона, не нові. Подібні доступні в магазинах Google Play та Apple App Store багато років. Однак дослідження 2017 року показало, що вони мають дуже велику розбіжність у точності вимірювань, а також у них невелика популярність.

Підрозділ Google Health повідомив, що створений ними штучний інтелект має високу точність. Однак технологія, яка може мати похибку 2%, потребує додаткових випробувань, перш ніж її можна використовувати як джерело медичної інформації. Результати клінічних випробувань мають опублікувати в науковому журналі найближчими тижнями.

Поки що функція буде доступна лише для фірмових смартфонів Google Pixel у вигляді апдейту додатка Google Fit. Пошуковий гігант не повідомляє, коли дозволить її використання на всіх смартфонах Android. Також невідомо, чи планується адаптація для iPhone.

Сьогодні популярним способом дізнаватися свій пульс є використання фітнес-браслетів та смарт-годинників Apple Watch, Google Fitbit та інших. Однак це окремий аксесуар, а камера є в кожному смартфоні, і для зчитування показників пульсу користувачеві потрібно лише прикласти палець до об’єктива. Дізнатися частоту дихання можна, відзнявши на камеру верхню частину свого тіла.

Продуктовий менеджер Google Health Джек По каже, що ідея була надати людям альтернативу ручному вимірюванню пульсу для тих людей, які роблять це час від часу або не можуть дозволити собі фітнес-браслет чи смарт-годинник.

Нещодавно камеру Android перетворили на тонометр, дозволивши вимірювати тиск крові прикладенням пальця до об’єктива. Розробники додатка OptiBP кажуть, що вимірювання мають точність медичного спеціалізованого тонометра, але при цьому можна використовувати доступні всюди смартфони.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися