Офісу Facebook в Україні не буде

Засновник соцмережі Facebook відповів на питання українських користувачів під час онлайн-сесії питань Q&A. Найпопулярнішим питанням, яке отримало 45000 лайків, була скарга на несправедливість при блокуванні сторінок і повідомлень з боку Facebook. Користувачі пояснювали її тим, що український сегмент курирує російський менеджмент, і вимагали відкриття українського офісу соцмережі.

За словами голови компанії Facebook Марка Цукерберга, він особисто переконався, про що йдеться, перш ніж дати відповідь. Він прокоментував, що дійсно було декілька повідомлень, які вони вирішили видалити за порушення правил, що забороняють використання «мови ненависті» проти іншої національності.

«На жаль, є кілька повідомлень, які порушили це правило. Люди поскаржилися, і ми, переглянувши ці повідомлення, визначили, що деякі з них містили образливу лексику щодо деяких росіян, і ми їх зняли», – пояснив він.

Цукерберг також запевнив, що в Росії не існує адміністрації Facebook, яка модерувала б український сегмент мережі.

«Звучали також питання, чи модеруються росіянами повідомлення, які зроблені українцями, в той час, коли між Україною і Росією триває конфлікт. Це не відповідає дійсності – у нас немає такого російського офісу. Тому кожен, хто думає, що модерація відбувається з російського офісу антиукраїнськими модераторами, помиляється», – запевнив він.

Голова соцмережі пояснив, що модерацію здійснюють працівники представництва компанії в Дубліні, котрі володіють мовою, якою зроблено повідомлення. Однак додав, що в системі існувала помилка, через яку авторам окремих постів хибно повідомили не ту причину – наявність оголеності в зображеннях замість лексики ненависті. За цю помилку Facebook вибачився, повідомив він.

Після цього Цукерберг відповів на запитання Президента України Петра Порошенка про можливість відкриття представництва Facebook в Україні. Він сказав, що з часом таку можливість можуть розглянути, але пояснив, що доцільність лежить в площині розвитку компанії, зокрема, розробки програмного забезпечення.