Огляд мобільного додатка Vodafone Music для Android

Vodafone Music – ще одне поповнення колекції мобільних додатків, які доступні абонентам Vodafone Україна. Музична колекція сервісу містить більше 26 мільйонів пісень, доступ до яких можливий як з пристроїв на базі iOS чи Android, так і через веб-портал https://music.vodafone.ua.

TechToday випробував Vodafone Music, і на прикладі Android-версії додатка ми розповімо про можливості сервісу.

Попередня підготовка

vodafone_music_android_01
Клікніть для перегляду зображення в повному розмірі

Щоб розпочати використання Vodafone Music, необхідно прийняти ліцензійну угоду та зареєструватися в сервісі. Процедура реєстрації проста: слід вказати свій мобільний номер, на який буде надіслано SMS з паролем.

Інтерфейс

vodafone_music_android_02
Клікніть для перегляду зображення в повному розмірі

Організація меню та зовнішній вигляд схожі на звичні аудіоплеєри для Android. У верхній частині екрана відображається обкладинка альбому, композиція з якого відтворюється. У випадку збірок обкладинки показано у  вигляді плитки.

Нижче праворуч – кругла червона кнопка відтворення всіх пісень з альбому чи списку відтворення. Трохи нижче – інформація про пісню, альбом та виконавця. Далі – кнопки керування, що дозволяють завантажити поточний список відтворення для офлайн-режиму, довільне відтворення, додати до улюблених або іншого списку відтворення.

Для окремих пісень можливі такі дії: додати в улюблене чи до іншого списку, перейти до альбому, перейти до списку композицій виконавця, зберегти трек офлайн, переглянути текст.

Унизу екрана розташовано прогрес-бар, де дублюється інформація про трек і час відтворення. За кліком на цій смузі відкривається вікно з усіма елементами «класичного» програвача і обкладинкою альбому мало не на весь екран.

Додаток Vodafone Music працює у фоновому режимі, відображає елементи керування відтворенням на заблокованому екрані та у теці повідомлень. Тож користувач має швидкий доступ до головних функцій у зручний і звичний для нього спосіб.

Головне меню, навігація та налаштування

vodafone_music_android_04
Клікніть для перегляду зображення в повному розмірі

Основний екран додатка відображає різноманітні тематичні добірки музики, сформовані самім сервісом. Назви збірок «пісні про кохання», «саундтреки», «зарубіжні виконавці», «українські та російські  виконавці», «рок» тощо говорять самі за себе.

Верхній лівий куток відкриває доступ до головного меню. Традиційно натискання на «шестерню» відкриває налаштування.  Тут можна покращити якість звуку, переглянути збережені треки, очистити кеш та запустити еквалайзер (системний чи сторонній додаток).

Інші пункти головного меню дозволяють керувати офлайн-режимом, перейти до добірок, переглянути рекомендовані композиції, запустити пошук.

Розділ «Моя музика» відкриває доступ до треків, альбомів та виконавців, що додані користувачем до списків відтворення.

Рекомендації та враження від користування

vodafone_music_android_03
Клікніть для перегляду зображення в повному розмірі

Для того щоб сервіс мав змогу рекомендувати щось цікаве, на початку роботи програма запитає про ваші музичні вподобання. Це відбувається в два етапи: спочатку треба вказати улюблені жанри, а потім – виконавців. Після вибору нового гурту відразу ж буде відображатися декілька схожих на нього.

На початку роботи сервіс, трапляється, рекомендує щось «не те», наприклад, час від часу підсовує Лободу до загалу серйозних рок-гуртів та виконавців. Але згодом рекомендації стають більш влучними.

Більше 26 мільйонів треків у каталозі Vodafone Music – це немало. У наявності як «гарячі» та всесвітньо відомі хіти, так і гурти, дуже далекі від мейнстриму. Щоправда, це поки що не стосується українських виконавців – можна послухати «рокерів» на кшталт «Океану Ельзи», Скрябіна чи «Веремій», а от «Тінь Сонця» чи «Плач Єремії» сервісу ще невідомі.

Робота додатка з 3G-підключенням в межах Києва відбувалась досить швидко і мало чим відрізнялась від використання медіаколекції у пам’яті смартфона.

Інші особливості

vodafone_music_android_05

Перші 30 днів користування сервісом є безплатними, потім – 2,5 грн/день. Послуга потребує самостійного підключення та відключення. Один обліковий запис може одночасно використовуватися на трьох пристроях.