Субота, 13 Липня, 2024

Як допомогти науковому прогресу та нічого не вчити при цьому

scientist-computer

Ви працюєте менеджером, режисером, програмістом чи художником, але в глибині душі мріяли та досі хочете бути на передньому краї науки? Це цілком можливо, адже допомогти технічному прогресу можна, навіть не відрізняючи квадратного кореня від інтеграла. Головне – мати комп’ютер з підключенням до інтернету.

  1. Folding@home

folding

Проект Folding@home є, мабуть, одним з найвідоміших прикладів. Цей інструмент спеціалізується на вивченні того, як збираються протеїни. Це дуже важливо, оскільки неправильно складені протеїни шкідливі для людського організму. Вони, наприклад, викликають хворобу Альцгеймера чи Паркінсона. Аналізуючи збирання протеїнів, науковці можуть зрозуміти, що при цьому може піти неправильно, та виправити це.

Підключивши свій комп’ютер до Folding@home, можна додати проекту обчислювальної потужності, яка необхідна для аналізу складання протеїнів. Можна навіть приєднатися до команди науковців та вписати своє ім’я в історію наукових досліджень.

  1. SETI@home

classic

Проект SETI@home намагається знайти інопланетян, використовуючи припущення: якщо люди спілкуються за допомогою радіохвиль, інопланетники можуть робити так само. Тоді з певною ймовірністю інопланетні радіосигнали проходять повз нашу планету. Учасники SETI@home стежать за навколишніми радіосигналами та намагаються знайти серед них послання з інших планет.

  1. ClimatePrediction

climate-prediction-model-with-temp-scale

Ресурс ClimatePrediction.net намагається передбачити клімат на нашій планеті. Адже від цього залежить сільське господарство, тваринний та рослинний світ, зручність життя людей та багато іншого. Для побудови прогнозу клімату необхідно враховувати величезні обсяги інформації, що потребує великої обчислювальної потужності. Саме її можна додати проекту ClimatePrediction, підключивши до нього свій ПК.

  1. Asteroids@home

shot

Навколо нашої планети літає купа об’єктів, які можуть пролити світло на походження та розвиток Сонячної системи. Проект Asteroids@home намагається вивчити та описати кожен астероїд, що знайшли астрономи.

  1. DreamLab

vodafone-dreamlab-app-1552x900

Проект DreamLab цікавий, серед іншого, тим, що він призначений для мобільних гаджетів. Ці пристрої більшість свого часу просто лежать без використання, особливо вночі, поки власник девайсів спить. Звідси і назва проекту – DreamLab – лабораторія під час сновидінь.

Проект DreamLab хоче використати час простою мобільних девайсів, щоб знайти ліки від раку. При вході в додаток треба буде вибрати, дослідження якого типу раку проводити. Після цього утиліта завантажить необхідні дані та почне їх обробляти.

  1. Eve Online’s Project Discovery

Якщо ви також хочете власноруч рухати науку вперед, тоді зверніть увагу на Project Discovery в онлайновій грі Eve Online. Проект Project Discovery є грою всередині гри, і його призначення – шукати шаблони структур протеїнів. За це можна отримувати внутрішньоігрову винагороду. Після перевірки відповідей результати надсилаються в атлас Human Protein Atlas. Це збірник, який намагається створити повний каталог людських протеїнів, і робота над яким розпочалася у 2003 році.

  1. World Community Grid

world-community-grid-5

Проект World Community Grid дозволяє кожному, хто має комп’ютер, смартфон чи планшет, пожертвувати трохи обчислювальної потужності цих гаджетів на проекти з охорони здоров’я, подолання бідності, та сталого розвитку. Зараз World Community Grid опрацьовує близько 27 наукових досліджень, серед яких пошук ефективніших ліків від раку, ВІЛ/СНІДу, тропічних хвороб, розробка дешевих систем фільтрації води, сонячних панелей тощо.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися