ООН: мікроробота більше шкодить, ніж приносить користі

Фахівці Міжнародної організації праці при ООН опитали 3500 людей у 75 країнах світу, які працювали на популярних платформах мікрозавдань: Amazon Mechanical Turk, Crowdflower, Clickworker, Prolific, Microworker.

В інтернеті можна швидко заробити додаткову гривню, скориставшись однією з численних пропозицій мікророботи. Це написання відгуків, проходження опитувань, виставлення рейтингів, лайки, репости та інші види завдань, які ще погано вдаються алгоритмам. Власники подібних платформ мікрозавдань говорять, що така робота є чудовим виходом для пенсіонерів, неповнолітніх та всім, кому хочеться мати додатковий заробіток. Однак дослідження ООН показало, що виконання такої мікророботи, навпаки, приносить більше шкоди.

Фахівці Міжнародної організації праці при ООН опитали 3500 людей у 75 країнах світу, які працювали на популярних платформах мікрозавдань: Amazon Mechanical Turk, Crowdflower, Clickworker, Prolific, Microworker.

Робота на подібних платформах є нудною та кваліфікованою. Оплата за неї виявляється значно нижчою, якщо враховувати не лише фактично оплачувані дії, а й підготовчі затрати до них. Це час на пошук завдання, час на заробіток кваліфікації, пошук бажаючих через онлайнові форуми, спілкування з клієнтами чи публікація оглядів. Також не оплачуються виконані завдання, які відхилили з різних причин. Часто працедавці також занижують потрібний час, наприклад, вони пишуть, що на виконання потрібно 3 хвилини, тоді як насправді потрібно 5 хвилин. До цього ще потрібно додати час підготовки до роботи.

Виконавці мікророботи в більшості є освіченими людьми. Майже 37% мають диплом бакалавра, а 20% – науковий ступінь. Серед власників дипломів 57% є спеціалістами в науці та технологіях. Додатково 25% мали спеціалізацію в економіці, фінансах, бухгалтерському обліку.

У США за оплачувану та неоплачувану роботу користувачі Mechanical Turk отримували в середньому $6,54 на годину з медіаною $5,63 на годину. Це значно нижче, ніж мінімальна зарплатня в більшості штатів, а також нижче навіть за федеральний мінімальний рівень $7,25 на годину.

В інших країнах робітники отримують ще менше, ніж у США. У середньому заробіток на всіх п’яти платформах мікророботи складав $3,31 на годину, а медіана склала $2,16 на годину. Ці цифри враховують відносно високу оплату працівникам зі США.

Значна частина робітників отримують менше мінімальної зарплатні в їхньому регіоні. Окрім цього, робота на подібних платформах також створює проблеми з пошуком повноцінної роботи в майбутньому, оскільки її не вийде використовувати в резюме і вона не допомагає будувати кар’єру. Також мікроробота часто змушує працівників стикатися з контентом, який наносить їм психологічну травму. Наприклад, таких працівників часто наймають для модерації контенту в соцмережах.

Звіт підсумовує, що без будь-яких прав чи системного підходу мікроробота експлуатує кваліфікованих людей у країнах, що розвиваються.