Неділя, 3 Грудня, 2023

Оптичні ілюзії захистять приватність повідомлень

У програмах для захищеного пересилання даних, наприклад, Snapchat, є одна критична вразливість. Хоча повідомлення видаляються після перегляду і їх неможливо зберігти, можна просто зробити скриншот екрана або сфотографувати його камерою. Проте проти такого способу нещодавно створили протидію за допомогою оптичних ілюзій.

Нову техніку захисту впровадили розробники утиліти Yovo, яка поки що доступна лише для iPhone. Її суть полягає в тому, що зображення прикривається напівпрозорими вертикальними смугами – так званими D-fence. Їх може активувати відправник, і в такому разі при спробі зробити скриншот чи сфотографувати екран будуть відображатися і вони, що робить знімок нечитабельним.

Однак при перегляді надісланого фото користувач не відчуватиме якогось дискомфорту. Усе через те, що вертикальні смужки рухаються у горизонтальному напрямі з високою швидкістю. Завдяки цьому пробіли між ними зливаються в одне, і людський мозок сприймає надіслану інформацію без перешкод. Тоді як скриншот чи знімок екрана робить статичну копію, закриту смужками.

Поки що мерехтіння ліній D-fence досить помітно при перегляді, проте розробники кажуть, що в новій версії для iOS та Android вони повисять швидкість руху. Її вони обіцяють випустити наступного місяця.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися