Особливості ОС при роботі з VPS сервером

НА ПРАВАХ РЕКЛАМИ

Серед серверних ОС лідерами ринку протягом багатьох років є Windows і Linux. Багато новачків не можуть визначитися, що ж вибрати, тому що Linux VPS дешевше, а Windows підтримує деякі специфічні технології. Давайте розбиратися разом.

Мови програмування

Вони повинні підтримуватися тієї чи іншої ОС при розробці сайтів. Обидві системи успішно підтримують найпопулярніші мови програмування такі, як JavaScript і HTML. Однак варто зазначити, що ASP.NET підтримує тільки ОС Windows. Найчастіше Windows VPS використовують для хостингу проектів, де задіють такі форми файлів, як WMA або WMV.

Якщо ви плануєте використовувати PHP, то краще віддати перевагу Linux, так як для цієї ОС дана мова є рідною. Подібні скрипти на Windows будуть виконуватися трохи повільніше.

Якщо потрібно працювати з Flash або MP3, то обидві системи проявлять себе однаково добре, тому варто відштовхуватися від ціни оренди і вибирати те, що буде більш вигідно.

Управління базами даних

MySQL швидко і без проблем запускається на будь-який ОС. Якщо ви хочете працювати з Access або Microsoft SQL, то рекомендує все-таки вибирати Windows. Зазвичай Windows VPS вибирають для великих корпорацій, де пред’являються високі вимоги до стабільної і надійної роботи.

Служби і протоколи

Такі служби і протоколи, як FTP і Telnet, відмінно працюють на будь-який ОС. Однак, є невеликі нюанси, про які важливо знати. Наприклад, SSH Linux підтримує за замовчуванням, а в Windows його підключають окремо. Тому для сервера Windows їх доведеться купувати, а для Linux вони абсолютно безкоштовні.

Адміністрування

Windows більш зрозумілий для багатьох системних адміністраторів, в той час як для управління на Linux потрібен певний досвід і знання. Якщо в пріоритеті у користувача швидкість роботи і велика функціональність, то краще звернути увагу на сервер Linux.

На що впливає кінцевий вибір

За великим рахунком, клієнт не дізнається, чим конкретно ви користуєтеся. Дані він буде бачити одні й ті ж. Різниця лише в тому середовищі, в якому дані будуть безпосередньо оброблятися. Відмінності в системах помітить тільки ІТ-фахівець, який займається обслуговуємо сервера.

Що вибрати

Linux працює більш швидко і стабільно. Його не потрібно регулярно обслуговувати і часто перезавантажувати. Однак не варто забувати про те, що стабільність роботи ОС безпосередньо залежить від методів адміністрування, що є зоною відповідальності ІТ-фахівця.

Linux дешевше в обслуговуванні, ніж Windows. Однак, якщо планується працювати з ASP або ASP.NET, то вибір очевидний. Звичайно ж, підійде тільки Windows.

Windows використовують, коли потрібний безперервно працюючий сервер. Наприклад, для ігрового сервера або 1С.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я