Неділя, 3 Грудня, 2023

Охоронець – професія минулого

Роботи продовжують опановувати нові види діяльності та витісняти з них людей. Нещодавно вони навчилися стежити за безпекою приміщень та прилеглих територій і при цьому не вимагають заробітної платні, що робить їх привабливішими в очах компаній. Чекати появи подібного робота декілька років не потрібно – розробники машин-охоронців з фірми Knightscope уже сьогодні готові вивести такий гаджет на ринок.

Створений ними робот K5 вміє виконувати всі функції охоронця та функціонує автономно, не вимагаючи управління людиною. Для цього він має мікрофони, радар, лазерний дальномір, GPS, чотири камери та декілька сенсорів. Останні допомагають машині визначати витік газу чи пожежу.

Навчання робота K5 не вимагає багато часу: йому потрібно лише раз проїхатися по підопічній території, щоб запам’ятати, як діяти. При цьому розробники кажуть, що їхня машина не є бойовим апаратом і тому лише спостерігає. Затримувати порушників вона не вміє, проте через бездротовий зв’язок повідомляє про подію відповідальних осіб.

Knightscope вже побудувала чотири повністю робочих машини K5, які готові до виконання обов’язків. Перевірити їх у ролі охоронців на реальних об’єктах фірма планує до кінця року. У випадку успішних тестів масове виробництво розпочнуть за декілька місяців.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися