П’ять технологій, яким допоможе 3G

Від розвитку швидкісного інтернету виграють усі. Але є кілька технологій, для яких 3G просто необхідний і які кардинально змінять життя українців.

1. Мобільний гаманець

Платежі за допомогою мобільного телефона доступні в Україні і зараз. Проте в нинішньому вигляді послуга має безліч обмежень. Наприклад, оплата прив’язана тільки до мобільного рахунку користувача. Підключення до 3G дозволить використовувати звичайний банківський рахунок, а також послуги спеціалізованих сервісів, таких як Apple Pay і Google Wallet. Досить підключити смартфон, обладнаний технологією NFC (Near field communication, або ближній безконтактний зв’язок).

2. IP-телефонія

Одним із головних завдань при розробці стандарту 3G було створення зв’язку, який зміг би передавати голос і відео з такою ж якістю, як і при телефонному дзвінку. Звичайно, якщо абонент знаходиться з вами в одній країні, звичайний мобільний зв’язок буде дешевше. Зате при міжнародних дзвінках використання мобільного інтернету дозволить серйозно заощадити. При цьому 3G забезпечить з’єднання і поза зонами дії Wi-Fi. А можливість побачити співрозмовника стане приємним доповненням.

3. Точне землеробство

Один із найбільш перспективних напрямків в аграрних технологіях називається «точне землеробство». Його суть полягає в тому, що фермер спостерігає на відстані за станом посівів і ґрунту з точністю до декількох квадратних метрів. Високу точність забезпечує апаратура в полі, з датчиками GPS включно. Важливу роль у системі відіграє мобільний інтернет, який використовується для об’єднання всіх датчиків у мережу.

Від якості зв’язку тут буде залежати ефективність всієї системи, так що стандарт 3G повинен використовуватися за замовчуванням.

Підхід уже довів свою результативність. У світі фермерські господарства, які почали використовувати всі методи точного землеробства, змогли істотно зменшити витрати ресурсів і втрати врожаю. Для звичайних споживачів застосування 3G у сільському господарстві обернеться якіснішими продуктами за нижчими цінами.

4. Автомобільний навігатор

GPS-навігатором в автомобілі сьогодні вже нікого не здивуєш. Однак навіть найкращі карти для навігаторів вимагають постійного оновлення, тобто підключення до інтернету. Якщо його швидкість недостатня, то за змінами, що відбуваються кожної хвилини, устежити неможливо. Затори, ДТП, дорожні роботи – усе це може не лише зіпсувати настрій, але і подовжити поїздку в кілька разів. Підключення до 3G дозволить миттєво наносити всі зміни на карту і планувати маршрут з урахуванням всіх можливих перешкод на поточний момент.

5. eCall

Коли мова заходить про необхідність мінімізувати наслідки ДТП для життя, рахунок починає йти на секунди. Ось чому в Європі вирішили розробити систему, яка автоматично буде надсилати сигнал диспетчеру, якщо вбудований прилад в авто визначить, що сталося ДТП. Рятувальні служби зможуть отримати точні супутникові координати аварії і відразу відправитися на допомогу. Однак GPS в авто – тільки приймач. Системі необхідний мобільний інтернет для того, щоб передати в центр необхідні дані. eCall – загальноєвропейська ініціатива, яка буде доступна в усіх країнах ЄС. Прихід ери 3G в Україні означає, що тепер і наша країна зможе підключитися до цього процесу.

За матеріалами спецпроекту «Життя у 3G» за підтримки МТС

 

5 КОМЕНТАРІ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я