Понеділок, 4 Грудня, 2023

П’яте покоління зв’язку 5G може мати мало практичного сенсу – аналітик

Очікується, що 5G зробить переворот у мобільному світі завдяки майже миттєвому пересиланню, величезній швидкості пересилання даних та ємності мережі. Запуск перших комерційних мереж цього стандарту запланований на 2020 рік. Але аналітик UBS Річард Дінен каже, що п’яте покоління зв’язку може не принести тих вигод, яких від нього очікують.

5G

Головною причиною того, що 5G виявиться не таким, як очікували, експерт називає невеликий радіус покриття його базових станцій. Він складатиме близько 100 метрів, що є дріб’язком порівняно з 2-кілометровим радіусом базових станцій 3G та 30-кілометровим радіусом базових станцій 2G.

Як доказ Дінан наводить свої розрахунки для покриття найбільш густонаселеної території США, де мешкає 20 млн жителів – 6% населення країни. Загальна площа цього регіону становить 21 500 квадратних кілометрів – це трохи менше за Київську область, площа якої складає 28 121 кв. км.

Для повного покриття такої території, за підрахунками аналітика, потрібно буде 600 000 базових станцій 5G. Це в 500 разів більше, ніж потрібно для покриття території зв’язком 3G чи 4G. Дінан каже, що при такій кількості базових станцій 5G економічний сенс стандарту для операторів стає неочевидним.

За словами фахівця, 5G може перетворитися на такий собі аналог Wi-Fi збільшеного радіуса, оскільки оператори покриватимуть цим стандартом лише невеликі за площею зони, де скупчується багато людей.

Минулого року технічний директор найбільшого в Японії мобільного оператора NTT DOCOMO Сейзо Оное пояснив на Міжнародній конференції зі зв’язку, яка відбулася в Куала-Лумпурі у 2016-му, які очікування 5G можуть виявитися марними. За його словами, 5G буде системою «гарячих точок» доступу іншим інноваціям. Система «гарячих точок» доступу незручна для сільської місцевості. Сьогодні, за словами Оное, індустрія не здатна придумати комерційно вдалий план розгортання малих стільникових мереж п’ятого покоління у віддалених місцях. Оное також зазначає, що створення мережі п’ятого покоління не вимагатиме повної перебудови наявних мереж, бо п’яте покоління зв’язку можна буде запустити з використанням значної частини вже наявної інфраструктури. Але при цьому 5G не замінить 4G. Оное наводить історичний приклад: жодна з бездротових технологій не витісняла повністю свою попередницю. При цьому Оное вважає, що поява п’ятого покоління не означає, що його слід використовувати всюди. За його словами, все ще занадто рано починати рекламу технології як шляху в майбутнє багатьох потенційних проектів.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися