Понеділок, 24 Червня, 2024

Спогади від травм не загубляться

Різноманітні травми – це невід’ємна частина роботи буд-якого військового, проте через них вони вже не будуть втрачати пам’ять. Дослідницьке відділення Пентагону, агентство передових досліджень DARPA, почало роботу над імплантатом для мозку, який буде повертати солдатам спогади.

Художнє уявлення про підключення нового чіпу

Травматичні пошкодження мозку – це поширена річ. Наприклад, з 2000 року в США від нього постраждали 270 тисяч військових та 1,7 млн цивільних страждають щороку. Люди з таким захворюванням часто не можуть згадувати свої минулі спогади та мають зменшену можливість формувати нові. Це приносить їм страждання у щоденному житті, адже вони не можуть виконувати багато побутових дій, алгоритм яких вони запам’ятали раніше.

Метою науковців є створення мікрочіпу, який під’єднується у відповідальні за зберігання минулої пам’яті регіони мозку та стимулює їх. Для цього вони навчать його інтерпретувати мозкову активність, а згодом – записувати спогади на свій вбудований накопичувач.

«Ми намагаємося надати постраждалим військовим більше можливостей у лікуванні травматичних пошкодженьь мозку та розробити нові види терапії, – каже один з науковців Джастін Санчес. – Ми потребуємо нового апаратного забезпечення та нових пристроїв, які зможуть взаємодіяти з мозком, а також нам потрібно розробити нові комп’ютерні моделі для зв’язку мозку та чіпу».

Програма DARPA поки що знаходиться в початковій стадії розробки, і на першому етапі науковці намагатимуться визначити, де та як зберігаються в людини спогади.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися