Палицю для сліпих модернізували сучасними технологіями

Незрячі люди досі орієнтуються в просторі традиційним способом за допомогою тростини, але технології скоро це змінять. Багатообіцяючими є гаджети на основі сонарів чи лазерів, проте вони дуже дорогі. У Microsoft знайшли спосіб здешевити подібні пристрої для сліпих, залучивши сенсор Kinect від ігрової приставки.

Авторами ідеї стали Надія Канвал із Пакистану, Еркан Бостанці з Туреччини, Кіт Керрі та Едріан Кларк із Великобританії. Їхня система складається з доступних компонентів – сенсора Kinect, акумулятора та ноутбука, а тому повністю готова до виробництва та відносно недорога.

Основою розробки є інфрачервоні сенсори Kinect та його вбудована кольорова відеокамера. Створена система з Kinect сканує простір на наявність двох типів перешкод: тих, що можуть повністю перегородити шлях, і тих, що можна обійти. До перших можна віднести, наприклад, стіни, а до останніх – меблі чи інші предмети. Коли комп’ютер бачить попереду перешкоду, він попереджає користувача про це, а також дає йому пораду щодо подальших дій: зупинитися, зробити крок вправо чи вліво.

Більша частина обладнання експериментального зразка розміщується в рюкзаку на спині. Сам сенсор Kinect розміщується спереду на грудях. Для повсякденного користування це незручно, і дослідники обіцяють створити компактнішу модель.

Прототип системи кріпиться на тіло і не дуже зручний для повсякденного використання. Фінальну модель розробники обіцяють зробити меншою

Експериментальний зразок уже пройшов практичні випробування декількома користувачами. Спершу його спробувала зряча людина, якій зав’язали очі пов’язкою. А потім гаджет передали сліпому від народження користувачеві. Обидва змогли успішно пройти через тестове середовище, наповнене різними предметами. При цьому сліпий сказав, що новостворена система буде ще кориснішою при поєднанні з традиційною палицею. Остання дозволяє відчувати крихітні об’єкти та зміни рельєфу, які пропускає Kinect.

Створена система поки ще не готова для випуску фінального продукту. Але вона може стати недорогим доповненням для традиційної палиці, яку використовують сліпі, та дозволити їм переміщатися більш вільно.

За матеріалами: Microsoft Daily