Пандемія коронавірусу може підвищити популярність голосового управління

Чим менше точок торкання, тим краще

У світі, де бояться торкатися, такі системи, як Google Assistant, Amazon Alexa, Apple Siri на основі голосового управління, можуть стати ще популярнішими. Голосові асистенти здатні не лише відповідати на питання та шукати товари, а й можуть використовуватися для управління обладнанням у приміщеннях, а також у бізнесових та медичних додатках. Такі голосові асистенти допоможуть ще більше обмежити контакти та торкання, вважають аналітики ABI Research.

«Голос уже значно проник у простір «розумного» дому, і голосове управління також може означати уникання торкання публічних поверхонь у домі – від смартфонів до телевізорів, вимикачів, дверних ручок тощо», – каже аналітик ABI Research Джонатан Коллінз.

На думку експерта, коронавірусна пандемія надасть додаткову мотивацію та ініціативу для використання голосових технологій у домі. Також вона стане драйвером, який допоможе популяризації технологій і пристроїв «розумного» дому та відповідним застосуванням. Коллінз очікує значне зростання інтересу до «розумних» замків та дверних дзвінків, а також інших систем «розумного» дому.

В ABI оцінюють поставки компонентів «розумного» дому з голосовим управлінням на рівні 141 млн штук у 2019 році. Цього року аналітики прогнозують збільшення на 30%.

Аналітичне агентство Juniper Research оцінює, що цього року у світі використовуватиметься 4,2 млрд пристроїв з голосовим управлінням. До 2024 року цифра зросте до 8,4 млрд гаджетів. Більшість взаємодії буде відбуватися на смартфонах.

Аналітик компанії Techsponential Аві Грінгарт не називає цифри, але каже, що в результаті карантину використання голосових асистентів зросло. Він очікує, що бізнес розширить бізнес-додатки з голосовими технологіями для підвищення безпеки здоров’я.

«Зазираючи наперед, офісні приміщення потребуватимуть більше безконтактного управління. Голос може бути рішенням, хоча детектори руху для освітлення часто є простішими, – каже він. – Однак я очікую, що «розумні» колонки разом з командами управління стануть звичною річчю в готелях та іншій орендованій нерухомості. Чим менше точок торкання, тим краще».

Аналітик Кріс Пеннел з Futuresource Consulting також прогнозує зростання популярності голосових асистентів. Особливо швидко це відбуватиметься в таких галузях, як охорона здоров’я, торгівля, розваги. Наприклад, у клініці Mayo Clinic використовують Amazon Alexa для оцінки своїх симптомів та доступу до інформації про коронавірус.