YouTube повертається до безкоштовності і закриває платні проекти

Лише торік YouTube заробив на рекламі $15 млрд, не витрачаючи великі бюджети на створення оригінальних шоу

Проект YouTube Original виявився не таким прибутковим, як очікувалося, і керівники відеохостингу вирішили припинити рухатися в напрямку телешоу голлівудського рівня. Ресурс уже не приймає заявки на фінансування високобюджетного контенту і натомість планує зосередитися на своїй сильній стороні – безплатних роликах з показом реклами.

Лише торік YouTube заробив на рекламі $15 млрд, не витрачаючи великі бюджети на створення оригінальних шоу. Водночас конкурентам – Netflix та Amazon Prime Video – доводиться вкладати мільярди у свій контент.

Уперше про зміну стратегії YouTube заговорили в листопаді 2018 року. Тоді видання Hollywood Reporter повідомило, що всі платні шоу YouTube з часом стануть безплатними. Нині відеохостинг розробляє графік випуску цих платних шоу в безкоштовну частину.

Ринок оригінальних шоу дуже конкурентний, і багато відомих компаній швидко здалися після виходу на нього. Наприклад, створена Microsoft студія почала працювати над серіалом за мотивами гри Halo, але її закрили до виходу в ефір. Гігант Yahoo втратив $42 млн на трьох своїх серіалах, після чого згорнув всі плани щодо кіноіндустрії. Нещодавно Apple оголосила про випуск свого серіалу, але експерти вже задаються питанням, чи вистачить у неї можливостей.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я