Вівторок, 23 Липня, 2024

Перехід iPhone 15 на USB-C дозволить Apple заробити на зарядних пристроях

Майбутня серія iPhone 15 заряджатиметься швидше, але лише за умови використання зарядного пристрою USB-C, який погодила Apple, надавши йому сертифікацію MFi. Такий крок дозволить компанії заробити додаткові гроші на продажу зарядних пристроїв, адже багатьом користувачам доведеться купувати новий зарядний адаптер до нового телефона.

Цього року Apple переведе iPhone з Lightning на USB-C, щоб відповідати європейським нормам, які вимагають, щоб електронні пристрої мали непатентовані стандартні роз’єми заряджання.

Однак очікується, що в рамках цього кроку Apple спробує заробити, виставивши обмеження, що не входять в протиріччя з європейським законодавством. Серед таких кроків – обмеження швидкості заряджання та швидкості передачі даних, якщо користувач не використовує погоджений кабель.

Продаж кабелів та зарядних адаптерів в рамках сертифікації MFi, вважає аналітик Мінг-Чі Куо, Apple очікує значного зростання попиту на власний адаптер живлення USB-C 20 Вт.

«Я вважаю, що Apple оптимізує ефективність швидкого заряджання зарядних пристроїв, сертифікованих MFi, для iPhone 15. Серед зарядних пристроїв Apple модель 20 Вт USB-C є найвигіднішим вибором для користувачів iPhone, що призводить до значного попиту на заміну 20 Вт USB-C зарядні пристрої», – повідомляє експерт.

На додаток до переваг володіння зарядним пристроєм, сертифікованим Apple, Куо вважає, що ще одним потенційним рушійним фактором значного попиту на заміну буде бажання клієнтів iPhone 15 володіти кількома зарядними пристроями USB-C, щоб задовольнити потребу в більшій кількості місць для зарядки.

Враховуючи ці фактори, Куо каже, що на поставки адаптера живлення Apple USB-C потужністю 20 Вт у 2023 році «очікується значне зростання на 30–40% порівняно з минулим роком, що становитиме 230–240 мільйонів одиниць». При цьому постачальник Apple LY iTech виділятиметься як лідер основний бенефіціар з точки зору доходу.

З моменту появи в 2012 році порти та роз’єми Lightning, сертифіковані першими виробниками та сертифіковані MFi, містили невелику інтегральну схему, яка підтверджує автентичність частин. Зарядні кабелі сторонніх виробників, не сертифіковані MFi, не мають цієї мікросхеми, що часто призводить до попереджень «Цей аксесуар не підтримується» на підключених пристроях Apple.

Ходять чутки, що порт USB-C на моделях iPhone 15 і надалі матиме чип аутентифікації, схожий на Lightning, незважаючи на те, що порти USB-C на iPad від Apple не мають такого чипа. З точки зору користувачів, занепокоєння полягає в тому, що Apple використовуватиме програму MFi, щоб обмежити такі функції, як швидка зарядка та високошвидкісна передача даних, до кабелів, не сертифікованих Apple MFi.

Раніше Куо стверджував, що порт USB-C на iPhone 15 і iPhone 15 Plus залишатиметься обмеженим швидкістю Lightning/USB 2.0, тоді як більш висока швидкість передачі буде доступна виключно для моделей iPhone 15 Pro та iPhone 15 Pro Max.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися