Середа, 6 Грудня, 2023

Переходите на iPhone 15? Не викидайте свої кабелі Lightning у смітник: що можна з ними зробити

Європейський союз після майже десятиліття зусиль «дотиснув» Apple, не залишивши їй легальних шпарин відмовитися від переходу на порт USB. Цьогорічні iPhone 15 стали першими «яблучними» телефонами з вбудованим портом USB. Люди, які планують апгрейд на новий айфон 15, можуть усвідомити, що наявні у них кабелі Lightning раптово стали непотрібними. Першою реакцією може бути бажання просто їх викинути, але ось кілька кращих варіантів, як можна позбутися непотрібного кабелю Lightning.

Подаруйте свої старі кабелі Lightning друзям і родині

Повний перехід на USB-C в екосистемі відбуватиметься поступово протягом кількох наступних років, адже Apple продовжує продавати iPhone та інші гаджети з портом Lightning. Тому найближчі 5-10 років залишатимуться мільйони людей із технікою Apple попередніх поколінь і вони потребуватимуть кабелів Lightning.

Зберіть непотрібні вам кабелі та аксесуари з портом Lightning у кошук поруч із вхідними дверима. Щоразу, коли до вас приходить друг або родич, який користується iPhone, запитайте їх, чи потрібен їм кабель чи аксесуар.

Якщо вони вагатимуться прийняти такий подарунок – нагадайте їм, що корисно мати кабель у автомобілі для підключення Apple CarPlay і один у рюкзаку на екстрений випадок. Завдяки цьому методу ви, ймовірно, позбудетеся всіх своїх кабелів досить швидко.

Звичайно, не забудьте наголосити всім, хто приймає ваші старі кабелі та аксесуари з Lightning, що вони повинні передати їх комусь іншому, коли вони їм більше не потрібні.

Таким чином кабелі та пристрої з Lightning будуть служити якомога довше і не відправляться на смітник, створивши електронні відходи.

Віддайте кабель Lightning на переробку

Кабель Lightning не є просто набором дротів – усередині міститься цілий комп’ютер, який Apple використовує для різних цілей, включаючи блокування нормальної роботи не-фірмових кабелів. Це все токсичні матеріали: пластик, метали, клей, які забруднюють навколишнє середовище, якщо їх просто викинути.

Якщо ви не знаєте жодного користувача iPhone, якому можна було б передати свою колекцію непотрібних Lightning, або просто не хочете повільно роздавати її людям, подумайте про програму переробки електроніки. Так ви зможете одночасно та екологічно позбутися непотрібної вам електроніки.

В Україні, наприклад, у Києві діє проєкт Центр управління відходами (https://recycle.com.ua/), куди можна принести непотрібну електроніку для її утилізації.

Продовжуйте користуватися кабелем Lightning через адаптер

Використовуйте адаптери, щоб продовжити термін служби ваших кабелів. Це навіть підтримується на «офіційному рівні» – Apple поквапилася та після презентації iPhone 15 почала продавати за $29 офіційний адаптер USB-C to Lightning (https://www.apple.com/shop/product/MUQX3AM/A/usb-c-to-lightning-adapter).

Утім, такі адаптери існують досить давно, адже в деяких своїх продуктах, наприклад, iPad та Macbook, компанія Apple уже кілька років як відмовилася від Lightning.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися