Перший готель під керуванням штучного інтелекту відкрився в Китаї

Можливість розпізнавати обличчя клієнтів дозволяє використовувати роботів ще і як охоронців

Про вдосконалення штучного інтелекту і розширення сфер використання роботів говорять чи не з часу їхньої появи, але зараз задуми здаються реальними, як ніколи раніше. Так, у китайському місті Ченду відкрився перший готель без персоналу. Підприємство успішно працює вже більше місяця.

ШІ (штучний інтелект) зустрічає гостей, проводжає їх до номеру та інформує про різні послуги готелю. Роботи частково виконують функції обслуги – покоївок, кухарів, офіціантів. А можливість розпізнавати обличчя клієнтів дозволяє використовувати їх ще і як охоронців.

І хоча в готелі передбачений «резервний» живий персонал на випадок виникнення збоїв у системі, поки про подібні прецеденти з серйозними наслідками не відомо.
Варто відзначити, що ідея комерційного використання ШІ стає все більш популярною.

Наприклад, недавно у Швеції відкрився перший, повністю роботизований магазин самообслуговування. Відмова від «живих» працівників дозволила власнику зменшити витрати на утримання і за рахунок цього знизити ціни на продукцію. Схоже, роботи-касири та консультанти сходять зі сторінок фантастичних романів у реальне життя.