Субота, 2 Березня, 2024

Перший ноутбук з Windows 10 та процесором ARM може випустити HP

Microsoft вже тривалий час займається тим, щоб її Windows працювала на таких же процесорах, що стоять у смартфонах і планшетах. Перші девайси такого типу повинні були вийти ще влітку. Однак лише зараз HP презентувала свої плани щодо випуску такого 12-дюймового ноутбука.

Windows 10

Ноутбук від HP буде оснащений 8-ядерним процесором Qualcomm Snapdragon 835. У молодшій модифікації користувачам запропонують 4 ГБ оперативної пам’яті і 128 ГБ вбудованого накопичувача типу UFS. У дорожчій версії буде 8 ГБ оперативки і 256 ГБ вбудованого флеш-сховища.

Продуктивність нового ноутбука поки що залишає бажати кращого: у тесті Geekbench обидві моделі показали близько 3600 і 4300 балів у багатоядерному режимі. Хоча ноутбук HP з «придушеним» процесором Intel Core i3-5010U показує 6062 бали. Експерти пояснюють низькі результати чіпу Qualcomm тим, тест ще не оптимізований під зв’язку ARM-процесорів і Windows 10.

Вартість Windows-ноутбуків на Snapdragon і точна дата презентації поки не повідомляються.

Чіпи ARM є більш енергоефективними порівняно з архітектурою x86, які випускає Intel та AMD. Однак Windows із самого початку була створена для архітектури x86 і тому не працювала на інших чіпах, з ARM включно. Перехід ARM-чіпи Microsoft пробувала ще у 2012 році. Тоді компанії Asus, Dell, Lenovo та Samsung випустили ноутбуки на базі Windows RT. Це була спеціальна версія ОС, яку адаптували для чіпів ARM. Однак вона мала багато обмежень програмного забезпечення та не дозволяла запускати звичайні додатки, через що і провалилася.

Перехід на ARM обіцяє користувачам Windows суттєві поліпшення. Qualcomm розповідає, що з її процесорами ноутбуки, наприклад, зможуть працювати без підзаряджання до 20 годин. Окрім цього, вони будуть постійно підключені в режимі очікування – так само, як зараз смартфони. На наявних комп’ютерах з Windows 10 режим очікування означає, що машину вимкнули.

Тривалість роботи ARM-гаджетів з Windows виявилася настільки великою, що в Microsoft цього не очікували. «Чесно кажучи, це перевершило наші сподівання, – каже програмний менеджер Microsoft Піт Бернард. – Ми поставили високу ціль для наших розробників, і ми її перевершили. Йдеться про автономність, з якою заряджати треба раз на кілька днів».

Бернард каже, що спершу розробники не повірили досягнутим результатам і думали, що в програмному коді лічильників автономності виявився баг, тому вони не працювали. Тестери звітували, що їхні лічильники не працюють. «Виявилося, що це не баг, це просто дуже велика автономність», – каже Бернард.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися