Неділя, 21 Квітня, 2024

Перший смарт-пістолет: NFC, датчик відбитків пальців та клавіатура для PIN-кода

У США презентували «розумну» персональну зброю. LodeStar Works представила 9-міліметровий пістолет зі смарт-можливостями. Зброя отримала NFC, датчик відбитків пальців та клавіатуру для PIN-кода. Усе це має запустити ринок персоналізованої зброї, стріляти з якої можуть тільки авторизовані користувачі.

Окрім LodeStar Works схожий смарт-пістолет розробляє канзаська компанія SmartGunz LLC. За її словами, зброя вже проходить бета-тестування у правоооронних органах.

Обидві компанії сподіваються випустити продукт у продаж цього року.

Співзасновник LodeStar Гарет Глейзер сказав, що його спонукали історії про дітей, застрелених під час гри з безхазяйною зброєю. «Розумна» зброя могла б запобігти таким трагедіям, використовуючи технологію для автентифікації особистості користувача та відключення зброї, якщо хтось інший спробує вистрілити.

Смарт-зброя також могла б знизити кількість самогубств, зробити втрачену або вкрадену зброю марною і забезпечити безпеку для поліцейських і тюремних охоронців, які побоюються захоплення зброї.

Спроби розробити «розумну» уже кілька десятиліть. Розробка Smith & Wesson виявилася невдалою, німецький Armatix IP1 хакнули. Також проти смарт-зброї діять закони, наприклад, закон Нью-Джерсі, спрямований на просування «розумної» зброї і заборони «тупої» зброї, викликав гнів захисників другої поправки конституції США.

Пістолет LodeStar, призначений для початківців покупців, буде продаватися за ціною 895 доларів.

Глейзер визнав, що при великомасштабному виробництві виникнуть додаткові проблеми, але висловив упевненість в тому, що після багатьох років проб і помилок технологія досить просунута, а мікроелектроніка всередині пістолета добре захищена.

У більшості ранніх прототипів інтелектуальної зброї використовувалася або технологія відбитків пальців, або технологія радіочастотної ідентифікації, коли чіп в пістолеті взаємодіє з іншим чіпом, який користувач носить в кільці або браслеті.

LodeStar інтегрував як зчитувач відбитків пальців, так і чіп NFC, активований телефонним додатком, а також ПІН-код. Пістолет може бути авторизований більш ніж для одного користувача.

Зчитувач відбитків пальців розблокує пістолет за мікросекунди, але оскільки він може не працювати при намоканні або в інших несприятливих умовах, в якості резервної копії є панель для PIN-коду.

NFC буде діяти як вторинна резервна копія, дозволяючи використовувати зброю так само швидко, як користувачі можуть відкривати додаток на своїх телефонах.

SmartGunz розробила модель, яка продається за 1795 доларів для правоохоронних органів і 2195 доларів для цивільних осіб.

Скептики стверджують, що «розумна» зброя занадто ризикована для людини, яка намагається захистити будинок або сім’ю під час кризи, або для поліції на місцях.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися