Понеділок, 20 Травня, 2024

Пілотів непроханих дронів знаходитимуть за траєкторією руху дрона

Операторів дронів, які літають на заборонених територіях, наприклад, в аеропортах, допоможе знайти штучний інтелект. Сьогодні такі люди часто залишаються непокараними, оскільки їх важко розшукати.

Сьогодні оператора дрона шукають за допомогою мережі спеціальних датчиків навколо захиченої території. Вони зчитують радіосигнал управління і триангуляцією визначаютьть координати джерела – пульта керування. Однак така система погано працює в умовах наявності багатьох сторонніх джерел радіовипромінювання, наприклад, Wi-Fi та Bluetooth від гаджетів.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram: https://t.me/techtodayua

Ізраїльські науковці з Університету Бен-Гуріона створили оптичну систему визначення перебування оператора дрона. Вона аналізує записані камерами відеоспостереження переміщення дрона в просторі.

Оператори дронів тримають свої машини в полі зору або в радіусі дії сигналів управління. Аналіз вертикальних та горизонтальних переміщень дрона показує, що траєкторія рухів нагадує дугу з центром у точці перебування оператора.

Тести показали, що нова система здатна визначити місцеперебування пілота дрона з точністю 78%. Розробники кажуть, що з накопиченням статистики точність підвищуватиметься.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися