Четвер, 13 Червня, 2024

Космічні детективи розкриють таємниці

Незважаючи на розвиток технологій, розслідування сьогодні проходять здебільшого за «дідівськими» методиками, які передбачають стеження за підозрюваними, переслідування тощо. Однак у Великобританії з’явилося перше космічне детективне агентство, яке з’ясовує правду без виходу з офісу. Дані для роботи їм постачають супутники високої роздільної здатності та дрони.

Незвичайне детективне агентство під назвою Air & Space Evidence Ltd організували спеціаліст з графіки Реймонд Харіс та космічний юрист Реймонд Пурдью. Вони хочуть, щоб у кожного була можливість використати космічні зйомки високої роздільної здатності для вирішення найрізноманітніших питань – від розміщення паркану навколо будинку сусіда до угонів автомобілів. При цьому такий космічний нагляд за об’єктами не буде спустошувати гаманець, кажуть бізнесмени.

Фотографія лайнера Costa Concordia, який сів на мілину у 2012 році, на сайті космічних детективів

Може здатися, що послуги космічних детективів не потрібні – достатньо скористатися послугами безплатних мап Google Earth або Microsoft Bing. Однак віднайти на них потрібний об’єкт у потрібний час вимагатиме багато часу для аналізу великого масиву фотографій. Подібне іноді практикується, однак такі справи в судах часто провалюються. Суд не може прийняти такий доказ до розгляду через неможливість довести автентичність знімків, кажуть бізнесмени.

Саме в цей час вступають до дії космічні детективи. Вони мають контакти з постачальниками космічних фотографій, наприклад, компанією Digital Globe, та можуть гарантувати, що об’єкти на фотографіях – саме ті, що розглядаються у справі. Пара вже має декілька успішно проведених судових засідань. Наприклад, вони були свідками у справі стосовно забруднення відходами престижних земель. Доказами слугували фотографії з космосу, які показали судді нову перспективу.

Супутники сьогодні не дозволяють розглядати детальні подробиці, наприклад, людей та менші об’єкти. У таких випадках детективи планують залучати до справи дронів та місцеву малу авіацію. Це дозволить дистанційно стежити за підозрюваними чи автомобілями, а також робити фотографії для розпізнавання облич та номерів авто.

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися