Субота, 2 Березня, 2024

ПК на Intel зробили швидше при використанні вбудованого у Windows антивіруса

Ентузіаст Кевін Глінн створив утиліту, яка повертає до 6% продуктивності комп’ютерам на процесорах Intel. У зниженні продуктивності винний вбудований у Windows антивірус Windows Defender. На комп’ютерах із процесорами Intel захисник Windows раптово починає споживати більше процесорної потужності. З чипами AMD антивірус такого не проявляє.

Збільшення споживання процесора відбувається у випадкові проміжки. Про таку поведінку наразі повідомлялося з процесорами Intel 8-го, 9-го, 10-го та 11-го поколінь у Windows 10 і 11.

Причиною багу є наявність у процесорах Intel трьох апаратних лічильників продуктивності з фіксованою функцією для кожного потоку. Вони можуть використовуватися як ОС, так і користувачем. Ці три лічильники можна запрограмувати на один із чотирьох режимів, що відображає різні рівні привілеїв.

Функція сповіщень Захисника Windows у режимі реального часу намагатиметься змінити всі три режими на режим 2 через довільні проміжки часу. Defender використовуватиме центральний процесор, намагаючись змінити статус лічильників.

В одному прикладі Core i9-10850K, що працює на частоті 5 ГГц, показав зниження оцінки Cinebench R23 на приблизно 1000 балів (16800 проти 15800) при активації багу у антивірусі Windows.

Розроблена утиліта Counter Control (https://www.techpowerup.com/download/counter-control/) скидає лічильники, що вирішує проблему. Захисник не намагатиметься змінити лічильники протягом поточного сеансу. Після перезавантаження ПК лічильники потрібно буде скидати повторно.

Окрім цього можна скористатися утиліторю ThrottleStop (https://www.techpowerup.com/download/techpowerup-throttlestop/), яка має функцію під назвою Windows Defender Boost. Її активація вмикає один із програмованих таймерів. Windows Defender помічає це та припиняє спроби доступу до них, доки комп’ютер не перезавантажать.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися