Середа, 6 Грудня, 2023

По 10 000 в рік – гуманоїдних роботів постачатимуть масово з 2024

Компанія Agility Robotics хоче зробити людиноподібних роботів масовим продуктом. Вона активно займається будівництвом підприємства площею 6 503 кв. м у Сейлемі, штат Орегон, з потужністю виробництва понад 10 000 одиниць роботів на рік. Людиноподібні машини під назвою Digit мають працювати разом із людьми.

Новий виробничий завод RoboFab планується відкрити вже цього цього року, поставки клієнтам очікуються в 2024 році. Загальна доступність на ринку запланована в 2025 році. Agility планує створити сотні гуманоїдів Digit протягом першого року, і надалі збільшувати масштаб виробництва.

Головний операційний директор Agility Айндреа Кемпбелл порівнює фабрику RoboFab з першою виробничою операцією Генрі Форда.

«Більше ста років тому був момент, коли у нас була перша в світі автомобільна фабрика, — каже вона. – Я думаю, що зараз ми маємо першу в світі фабрику гуманоїдних роботів, і одного дня, так само, як і автомобілі, людиноподібні роботи будуть по всьому світу».

Digit – це двоногий робот заввишки 175 см і вагою близько 65 кг. Він може перевозити вантаж вагою до 16 кг у парі рук, схожих на кігті, і заряджається автономно, щоб теоретично залишатися працездатним протягом 16 годин із 24, що еквівалентно охопленню двох повних змін на робочому місці.

У гуманоїда є дві пташині ноги, що дивляться назад, як у робота компанії Cassie, який у 2022 році побив Книгу рекордів Гіннеса з найшвидшого спринту на 100 метрів. Обидва мають коротку верхню частину ноги, яка зазвичай залишається орієнтованою вперед у стійка на колінах, потім довгі «литки», що тягнуться позаду тулуба, і високий гомілковостопний суглоб, де зазвичай очікується побачити коліно, що веде вниз до невеликих подушечок пальців ніг, які контактують із землею.

Переваги тут полягають у тому, що Digit може скласти ноги позаду так, щоб звичайна людина чула гучні звуки. Він також може сісти навпочіпки перед полицями, щоб захопити коробки, не висуваючи колін вперед, тож він може брати їх з меншою потребою нахилятися вперед.

Гуманоїдним роботом можна керувати за допомогою планшета у стилі геймпада і жорстко запрограмувати різні завдання – головним чином у категорії «збирати та складати речі». Цікаво, що протягом останніх кількох місяців Agility експериментувала з використанням штучного інтелекту, щоб ефективно змусити Digit програмувати себе у відповідь на словесні команди, віддані людською мовою.

Digit розпочне переміщення коробок і сумок на власному заводі Agility та заводах її перших клієнтів. Далі компанія сподівається отримати вантажно-розвантажувальні машини. Наразі мало згадується про складніші завдання, тож, схоже, Agility із тримає випадки раннього використання дуже обмеженими.

Що стосується того, чи є RoboFab технічно першою в світі фабрикою гуманоїдних роботів, то це може виявитися не зовсім точним, оскільки китайська компанія Fourier Intelligence оголосила в липні, що вона створить 100 своїх гуманоїдів GT-1 і передасть їх клієнтам. наприкінці цього року.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися