П’ятниця, 24 Травня, 2024

Китайські інфлюенсери соцмереж роблять свої цифрові клони, щоб заробляти цілодобово

Розпаковування та поверхневі огляди товарів є одним з найпопулярніших типів контенту, який приносить авторам значні прибутки. Наприклад, 6-річний хлопчик розпаковував іграшки на YouTube і заробляв $11 млн на рік. Але на заваді зростанню прибутків будь-якого відеоблогера стоїть сон, і китайські блогери придумали, як можна це обійти. Лише кілька хвилин еталонного відео та 1000 доларів США дозволяють брендам продавати свої продукти цілодобово.

За допомогою технології дипфейку стримери роблять віртуальну копію себе, яка працює невпинно. В цьому легко переконатися, зайшовши о 4 ранку на онлайновий маркетплейс Taobao. Попри таку пору доби, коли більшість людей сплять, на ній присутня велика кількість стримерів, які презентують продукти та пропонують знижки. Але якщо придивитися ближче, можна помітити, що ці люди здаються трохи роботизованими.

Ці стримери несправжні: вони створені штучним інтелектом. Оскільки технології, які створюють реалістичні аватари, голоси та рухи, стають все більш витонченими та доступними, популярність цих дипфейків різко зросла на платформах електронної комерції Китаю.

Сьогодні прямі трансляції є домінуючим маркетинговим каналом для традиційних і цифрових брендів у Китаї. Ведучі на Taobao, Douyin, Kuaishou чи інших платформах можуть укладати масштабні угоди за кілька годин. Найпопулярніші блогери можуть продати товарів на суму понад мільярд доларів за одну ніч і отримати статус селебріті, як великі кінозірки.

З 2022 року багато китайських стартапів і великих технологічних компаній пропонують послуги створення аватарів для прямих трансляцій електронної комерції. Маючи лише кілька хвилин зразка відео та кошти в 1000 доларів США, бренди можуть клонувати людину-ведучого для роботи 24/7.

Після створення аватара його рот і тіло рухаються в такт зі сценарієм. При цьому якщо раніше сценарії були заздалегідь написані людьми, тепер компанії також використовують штучний інтелект для їхнього створення.

Ось приклад відео з цифровою ведучою:

Щоб отримати цілодобовий канал продажів люди-працівники мають лише ввести основну інформацію про продукти, таку як назва та ціна продукту, що продається, вивірити створений сценарій і спостерігати за тим, як цифровий ведучий починає працювати.

Більш просунута версія технології може відмічати коментарі в реальному часі та знаходити відповіді на них. Для глядача це виглядає так, ніби стример активно спілкується з аудиторією. Цифровий ведучий навіть може коригувати свою маркетингову стратегію залежно від кількості глядачів.

Ці цифрові стримери не зможуть перемогти зіркових впливових ведучих електронної комерції. Але вони достатньо хороші, щоб замінити людей-ведучих середнього рівня. Творці-люди вже певною мірою відчувають тиск з боку своїх цифрових конкурентів. Цього року важче влаштуватися ведучим прямих трансляцій електронної комерції, а середня зарплата ведучих прямих трансляцій у Китаї впала на 20% порівняно з 2022 роком, згідно з даними аналітичної компанії iiMedai Research.

За матеріалами: MIT Technology Review

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися