Четвер, 18 Квітня, 2024

Поцілунки гаджетів позбавлять дротів

Уже наступного року в магазинах можуть з’явитися смартфони, телевізори, ноутбуки та інші пристрої, які будуть обходитися без кабелів для пересилання даних. Достатньо буде піднести один гаджет до іншого, і вони обміняються інформацією між собою. Подібне обіцяє стартап Keyssa, який винайшов технологію «з’єднання поцілунком».

Розробники кажуть, що над такою можливістю вони працювали останні п’ять років, і створили придатний для мобільних гаджетів чіп.  З технологією Keyssa передавати великі обсяги даних можна дуже швидко: фільм у форматі 1080p має скопіюватися за п’ять секунд. При використанні накопичувачів USB для цього знадобиться приблизно хвилина.

Щоб забезпечити таку високу швидкість пересилання даних, Keyssa використовує високу робочу частоту радіоінтерфейсу. Розробники кажуть, що вона працює значно швидше, ніж сучасні бездротові стандарти чи кабельне з’єднання. При цьому вона має бути універсальною, як USB, та замінити собою популярні в техніці роз’єми.

Пересилання за допомогою Keyssa забезпечує швидкість на рівні 6 гігабіт на секунду при відстані між гаджетами близько одного сантиметра. Стандарти Wi-Fi дозволяють обмінюватися даними на рівні 1,35 гігабітів на секунду, а USB теоретично «розганяється» до 5 гігабітів на секунду. Популярна сьогодні 15-річна технологія NFC, яка стоїть за системою Apple Pay, дозволяє передавати інформацію в тисячі разів повільніше – зі швидкістю 400 кілобітів на секунду.

Перші пристрої з підтримкою розробки Keyssa повинні вийти на ринок вже наступного року, проте вони не розкривають, який виробник буде випускати гаджети з нею.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися