Поліція озброюється троянськими програмами

Німецька поліція отримала добро на використання троянця, який охрестили Bundestrojaner – «федеральний троян». Це програмне забезпечення, призначене для стеження за злочинцями і підозрюваними через їхні комп’ютери і мобільні пристрої. Випуск такої програми підтвердив спікер міністерства внутрішніх справ Німеччини.

Поширюватися Bundestrojaner буде за таким же принципом, як і інші троянці в інтернеті. Крім того, поліцейський троян можуть встановлювати в систему гаджета, якщо продавець електроніки співпрацює з німецькою поліцією. Bundestrojaner буде маскуватися під будь-який стандартний додаток, тому користувачі зможуть встановлювати його самостійно.

Троян здатний збирати дані різного типу, зокрема, вести записи взаємодії з клавіатурою, здійснених дзвінків, сканувати файли і директорії. Використання ПЗ може початися найближчим часом.

Експерти з кібербезпеки вже кажуть, що можливості поліцейського троянця треба обмежити. «Це ніби дивитися за тим, як люди думають, оскільки можна буде читати, що вони друкують», – каже спікер хакерської асоціації Chaos Computer Club (CCC) Френк Рігер.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я