П’ятниця, 21 Червня, 2024

Електронна книжка або три планшети

Майже 77,7% українців люблять читати, і виробники раді допомагати їм відповідними гаджетами. Однією з таких свіжих новинок для читання є книга PocketBook 630. Вона коштує близько 5200 грн на момент написання огляду – майже як три бюджетних планшети. Спробуємо розібратися, наскільки в нинішній час варто віддавати півдесятка тисяч гривень за електронну книгу з дисплеєм на основі електронних чорнил.

Зовнішність і характеристики

 

Девайс являє собою прямокутник із діагоналлю в 6 дюймів і роздільною здатністю 1024х758 точок. Тип матриці – E Ink Pearl, що означає наявність підсвічування. Екран здатний відображати 16 градацій сірого. Обсяг оперативної пам’яті дорівнює 256 МБ, а для зберігання даних призначені 4 ГБ та картка microSD. Батарея має ємність 1500 мАг, наявний Wi-Fi, а вага електронної книжки складає 155 грамів.

Пристрій виконано в мінімалістичному стилі – він має лише три кнопки. Дві з них призначені для гортання сторінок у книгах, а інша – вмикає та вимикає пристрій. При цьому кнопки гортання розміщені на задній панелі по різних боках дисплея. Решту керування необхідно виконувати за допомогою сенсорного дисплея. Поряд із роз’ємами та кнопкою живлення є також проріз для ремінця.

 

Програмна частина

Програмною основою PocketBook 630 є модифікована версія ОС Linux. Вона дозволяє використовувати «читалку» не лише як книгу, а і як веб-навігатор, ігровий пристрій, калькулятор, словник. Окрім цього, на пристрої можна переглядати фотографії, які відображатимуться в градаціях сірого. Усі можливості девайса показано на цьому меню:

 

Завантажені книги можна одразу шукати по формату файлу:

 

Веб-навігатор також працює і в чорно-білому режимі відкриває звичні сайти:

 

Ігри в PocketBook класичні – шахи, судоку та пасьянс. З останнім, до речі, стався курйоз, бо ця гра заснована на кольорі, а екран «читалки» – чорно-білий. У грі необхідно на чорні карти перетягувати червоні, інакше вони не ляжуть одна на одну. Утім, завдяки градаціям сірого відрізнити червону масть від чорної все ж можливо:

 

Словник у книзі встановлений фірми ABBYY й підтримує англійську, російську та українську мови. Для вибору напряму перекладу необхідно вказати відповідний словник.

 

Власні враження

З першого погляду електронна книга викликає приємні враження. Вона якісно зібрана, має солідний вигляд та комфортна в користуванні. Останнє – завдяки дисплею на основі електронних чорнил, який споживає мінімум енергії. Тому акумулятора навіть при максимальному підсвічуванні вистачить на 11 годин роботи. У середньому при максимальній яскравості дисплея «читалка» споживає 9% заряду акумулятора на годину. Але такий рівень підсвічування не потрібен – у темряві достатньо мінімального значення. А при яскравому денному світлі електронний папір взагалі не вимагає якогось підсвічування. Тобто при щоденному користуванні можна розраховувати на кілька тижнів читання від одного заряду.

Однак уже після півдня роботи з «читалкою» її недоліки почали переважати над плюсами. Головний з них – повільна робота екрана, через яку швидко переходити  між сторінками якогось довідника не вийде. А ось неквапливо читати роман на екрані з електронними чорнилами дуже зручно. Річ у тому, що дисплей постійно очищується – повністю чорніє, а потім біліє, і далі виводиться контент. Це особливість технології електронних чорнил, але цей процес займає відчутний час, а постійне блимання дратує:

 

У налаштуваннях книги можна відключити повне оновлення екрану при кожному гортанні. Але тоді буде видно залишки попередньої сторінки. Сама книжка дозволяє гортати без повного оновлення не більше 10 сторінок.

Швидко читати також заважає “задумливість” книги: до початку оновлення екрану може пройти секунда-дві, за які гаджет оброблює дані (гортає сторінки, масштабує). Щоб це побачити досить відкрити документ, який містить не лише текст.

Тож електронна книга чи планшет?

Сучасна електронна книга – красива та приваблива річ. Щоправда, враження від гарної читабельності дисплею може зіпсувати задовгий час оновлення екрану та постійне блимання.

Бюджетний планшет ціною 1700 грн, як, наприклад, Elenberg TAB725, пропонує значно більші можливості. Цей девайс має 7-дюймовий дисплей IPS роздільною здатністю 1024×600 точок, 512 МБ оперативної пам’яті, 8 ГБ вбудованої пам’яті, microSD, камери на 2 та 0,3 Мп. Він підтримує 3G, Wi-Fi, Bluetooth та працює на базі Android 4.4 (KitKat).

Якість екрана IPS порівнянна з дисплеєм на базі електронних чорнил. Зате планшет можна використовувати навіть як телефон і мати швидкий інтернет будь-де завдяки підтримці 3G. На ньому можна без проблем дивитися відео, грати в майже будь-які ігри з Google Play та користуватися поширеними додатками. Наприклад, на такому планшеті можна буде читати та редагувати файли Word, Excel та PowerPoint. На ньому також можна працювати з електронною поштою.

Недоліком бюджетного планшета перед електронною книгою є час роботи. PocketBook 630 заряджати треба не частіше, ніж раз на кілька тижнів. А планшет доведеться підключати до розетки майже щодня. Утім, за ціну PocketBook ви можете купити три планшети, і поки один заряджатиметься – користуватися іншим.

Основна перевага електроної книги над планшетом – нею все ж зручніше читати. Можна побавитись в ігри, скористатись браузером – і PocketBook 630, як бачимо, це дозволяє – але цей пристрій зроблений в першу чергу для того, щоб насолоджуватись текстами. Такими, які треба читати неспішно. Тому й електроні книжки виготовляються для справжніх книголюбів – які заради задоволення готові заплатити більше, ніж коштує дешевий планшет.

Тому якщо ви читаєте мало – купуйте Elenberg TAB725. Хочете читати багато – зверніть увагу на PocketBook 630.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися