Вівторок, 25 Червня, 2024

Популярність iPhone серед українців починає знижуватися

Цього року «айфони» купують удвічі рідше, ніж торік. Не рятує ситуацію і вихід нових моделей телефонів від Apple, а також доступність дешевших варіантів після процедури відновлення.

В аналітичній компанії Counterpoint Research вказують, що у світі намітився новий тренд: покупці все частіше відмовляються від придбання нових гаджетів на користь відновлених – так званих refurbish. Він зростає швидше, ніж ринок нових апаратів. Експерти пояснюють це явище жагою прибутку у вендорів, які останніми роками суттєво підняли вартість своїх телефонів, особливо у топовому сегменті.

Ринок нових смартфонів знизився на 1% за підсумками другого кварталу, тоді як ринок відновлених – зріс на 10%. Головним місцем продажу refurbished-смартфонів є Китай, однак найбільше зростання продажів таких апаратів відбувається в Індії. Там відновлених смартфонів у другому кварталі було продано на 41% більше, ніж роком раніше. Ринок нових смартфонів Індії виріс на 20%.

Найбільший розрив між новими та refurbished-апаратами спостерігається в США. Продажі відновлених смартфонів виросли в цій країні приблизно на 18%, тоді як продажі нових впали більш ніж на 20%.

Одним з найпопулярніших відновлених апаратів у світі є iPhone, адже навіть «дешевий» Apple iPhone SE починається від $399. Відновлений апарат цієї моделі коштує вдвічі менше – від $150.

Україну тренд відновлених iPhone не зачепив, кажуть аналітики компанії MOYO. За їхніми даними, попит на відновлені iPhone також впав майже вдвічі, як і попит на нові смартфони Apple. За перші десять місяців поточного року українці придбали на 43% менше нових «айфонів», ніж за аналогічний період 2017 року. Попит на відновлені моделі впав ще більше – на 48%. При цьому вихід нових iPhone XS, XS Max і XR залишився майже непоміченим українцями – не було звичного ажіотажу на старті продажів і в попередніх замовленнях.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися