Понеділок, 15 Квітня, 2024

Дослідження: для меншої депресії та відчуття самотності варто обмежити соцмережі до 30 хвилин

Уже давно відомо, що соцмережі викликають негативне самопочуття. Нещодавно дослідники психологічного відділу Університету Пенн Стейт дізналися, скільки часу на день можна користуватися соціальними медіа без погіршення самопочуття. У тесті брали участь такі популярні соцмережі, як Facebook, Instagram та Snapchat.

У дослідженні взяли участь 143 студенти. Вони протягом трьох тижнів користувалися додатками трьох популярних соцмереж. Хоча науковці встановили ліміт по 10 хвилин на кожен додаток, учасникам експерименту дозволялося його перевищувати. Перед початком тесту всі студенти також пройшли перевірку, щоб встановити відправну точку психологічного здоров’я.

Тестова група, яка дотримувалася встановлених лімітів, показала кращі результати самопочуття, ніж ті, хто перевищував дозволений час. У них зменшилася роздратованість та страх, якщо порівняти з початковим рівнем до тесту.

Чим більше соціальних медіа ви використовуєте, тим вищі шанси, що ви будете роздратованими або в депресії. Про це свідчить дослідження Центру медіа, технологій та здоров’я при Університеті Піттсбурга.

У дослідженні взяли участь понад 1700 молодих дорослих (міленіалів). Ті з них, хто використовував до 11 медіаплатформ, були втричі вразливішими до роздратування та депресії проти тих, хто мав до двох акаунтів. Серед таких соцмереж учасники називали Facebook, YouTube, Twitter, Google Plus, Instagram, Snapchat, Reddit, Tumblr, Pinterest, Vine та LinkedIn.

За даними аналітичного центру Pew Research Center, більше половини дорослих використовує більше однієї соцмережі. Facebook використовують майже 83% міленіалів, Instagram – майже 53%. Окрім цього, популярною серед молоді є платформа Snapchat. У середньому, за інформацією Global Web Index, міленіали користуються п’ятьма акаунтами.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися