Четвер, 13 Червня, 2024

Повідомлення напряму в мозок

Скоро для обміну короткими посланнями не обов’язково буде відправляти SMS, адже їх можна буде передати зі свого мозку напряму в мозок адресатові. Саме таку технологію розробили учені з Гарварду, які змогли це зробити без операційного втручання за допомогою дистанційних датчиків на голові. Вони стали першими, хто налагодив комунікацію мізків двох піддослідних людей, які знаходилися на відстані понад 5 тисяч кілометрів один від одного.

В експерименті брало участь чотири піддослідних віком від 28 до 50 років, які знаходилися в Індії та Франції. Один з них, який перебував в Індії, мав на голові датчики для зчитування думок, а три інші – одягли обладнання для їхнього прийому.

Читати думки напряму в звичних фразах мови вчені поки ще не вміють, тому вони демонстрували відправникові слова в двійковій системі з числення. Кожна літера в ній представляла собою набір одиниць та нулів. Коли відправник бачив, наприклад, одиницю він мав подумати про якусь дію, наприклад, про рух правої ноги. А коли він бачив нуль, тоді він мав думати про рух руками.

Зліва відправник, справа – адресат. Дані передавалися по інтернету

За допомогою неінвазивних датчиків для енцефалографії учені зчитували сигнали мозку відправника та переводили їх у електричний сигнал, який відправляли у Францію. Там комп’ютер-приймач отримував ці дані та через індукційні датчики стимулював відповідні зони мозку адресатів. Останні рухали руками та ногами, що дозволило зчитати послання у двійковій системі зчислення та перевести його у звичні слова.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися