П’ятниця, 19 Липня, 2024

Підсумки IFA 2014

Цьогорічна виставка електроніки IFA 2014 стала ювілейною: вона проходить уже 90-й раз поспіль. На ній свого часу вперше презентували багато новинок, які стали для нас звичними. Серед них – перший CD, перший FM-приймач, перша аудіокасета. Цього року подібних технологічних проривів не сталося, проте це не означає, що на стендах компаній бракувало цікавинок.

Персональна реальність без дротів

Окуляри віртуальної реальності типу Oculus Rift уже мало кого здивують, проте Samsung усе ж змогла це зробити. Компанія показала на IFA 2014 гаджет Gear VG, який не потребує дротового підключення. Окрім цього, гаджет не має окремого дисплея та використовує замість нього смартфон Galaxy Note 4. А щоб одразу можна було переконатися в тому, наскільки фільми в такому форматі відрізняються від звичайних, Samsung комплектує свої окуляри карткою на 16 ГБ з відповідним контентом.

Аксесуар Gear VR перетворить смартфон на систему 3D

Телевізор як інтерактивний центр

Ще одним масовим явищем на IFA стали телевізори з роздільною здатністю 4К (вона ж ще називається Ultra HD, 3840?2160 точок) та має майже в чотири рази більше пікселів по горизонталі, ніж FullHD.

Телевізори Ultra HD були одними з найпопулярніших експонатів

При цьому якщо торік на виставці середній цінник на гаджети з Ultra HD становив ?5000, то сьогодні ця цифра зменшилася більш ніж удвічі і впала до позначки ?2300. Саме тому на IFA такі моделі презентували не лише популярні виробники, але й маловідомі китайські компанії. Проте особливо відзначилися Samsung та LG, які показали телевізори з функцією зміни кривизни дисплея.

На виставці також показали велику кількість «розумних» телевізорів, які побудовані на операційних системах WebOS або Android. Завдяки цьому до них можна завантажувати різноманітні програми та розширювати функціональність.

«Розумні» годинники

Електроніка стає також індивідуальнішою, і найближчим часом її буде модно носити на руці, як годинник. Показані на IFA гаджети вже здатні замінити смартфон: вони підключаються до бездротового інтернету, перевіряють електронну пошту та дзвонять. Подібні пристрої продемонстрували Samsung, Asus, Sony Motorola та LG.

«Розумні» годинники – родзинка IFA 2014

Виробники продовжують розвивати і різноманітні фітнес-браслети, які, окрім відстежування показників здоров’я, навчилися також підключатися до смартфона та відповідати на дзвінки.

Інтернет речей та «розумний» дім

Загалом головною тенденцією цьогорічної виставки IFA 2014 є обладнання гаджетів бездротовим зв’язком та їхнє об’єднання в мережу. Завдяки цьому побутова техніка з камерами та сканерами штрих-кодів зможе повідомляти про свій поточний стан на смартфон чи «розумний» годинник господаря.

Робот Dyson самостійно прибирає домівку

Наприклад, холодильник підкаже, які продукти закінчуються, за допомогою послання на телефон. Або через інтернет можна буде запустити пральну машину, щоб при поверненні додому речі були чистими та сухими, а робот-пилосос до цього часу прибрав помешкання. Така концепція називається «розумний» дім, і на IFA 2014 виробники показали, як вона виглядатиме в реальності.

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися