Професія адвоката залишиться суто людською: автора бота-юриста пообіцяли посадити, якщо він не зупинить свого бота

У 2023 році бот DoNotPay мав перейти на новий рівень і безпосередньо виступити в найвищому суді США. Власник стартапу Джошуа Браудер пообіцяв $1 млн будь-якому юристу, який погодиться говорити те, що йому підказуватиме бот.

Незабаром мала статися історична подія: штучний інтелект виступав би у суді в ролі адвоката, щоб скасувати, можливо, неправомірний штраф за порушення правил дорожнього руху. Однак цього не станеться, оскільки автора цього штучного інтелекту посадять за ґрати на пів року. Чоловік не захотів випробовувати долю та мати пляму на своїй візі у США і тому скасував подію.

юрист lawyer court

Стартап DoNotPay майже п’ять років назад створив бота, який допомагав людям оскаржувати їхні штрафи за порушення правил дорожнього руху. Ще в 2016 році цей бот допоміг людям виграти суди на загальну суму $4 млн.

У 2023 році бот DoNotPay мав перейти на новий рівень і безпосередньо виступити в найвищому суді США. Власник стартапу Джошуа Браудер пообіцяв $1 млн будь-якому юристу, який погодиться говорити те, що йому підказуватиме бот.

За кілька днів після цього оголошення Браудер оголосив, що він скасовує цю ініціативу.

«Отримавши погрози від прокурорів Державної адвокатури, здається, ймовірно, вони посадять мене у в’язницю на 6 місяців, якщо я виконаю вимогу залучити робота-юриста до звичайної зали суду», – написав він у Twitter.

«Вони погрожували звинуватити нас у несанкціонованій адвокатській діяльності», — сказав Браудер. Крім того, він припустив, що інші звинувачення, як-от втручання у судову практику, могли бути на розгляді.

Під час тривалих обговорень із юридичними радниками своєї компанії Браудер сказав, що стало зрозуміло, що він може потрапити до в’язниці на шість місяців за допомогу одній людині з штрафом за перевищення швидкості на 200 доларів.

Несанкціонована юридична практика тягне за собою різні терміни ув’язнення залежно від штату США, але коливається до двох років для тих, хто вперше вчинив злочин.

Крім того, Браудер є британцем, і, будучи не громадянином США, він сказав: «Мені це не потрібно в моїй історії… Я не хочу цієї драми».

Раніше Браудер рекламував високі цілі свого стартапу DoNotPay, такі як розширення «доступу до правосуддя» для людей, які інакше не можуть дозволити собі юридичну допомогу.

Тепер він думає скромніше, і DoNotPay займатиметься правами споживачів і захистом прав споживачів. Бот допомагатиме повертати споживачам гроші із таких місць, як комунальні та страхові компанії.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я