П’ятниця, 12 Липня, 2024

Повністю автономних автомобілів не варто очікувати в цьому десятилітті – прогноз

Попри заяви різних автовиробників про майже повну готовність автопілота п’ятого рівня (не потребує водія і весь час працює без втручання людини), масових комерційних автівок з такою технологією не варто очікувати в нинішньому десятилітті. Такого висновку дійшов відділ прогнозування майбутнього Массачусетського технологічного інституту у своєму звіті. Масове впровадження машин з такою відбуватиметься щонайменше через десятиліття.

Причиною затримки експерти називають технічні проблеми та вартість таких технологій. Автономні машини потребують набору складних сенсорів та комп’ютерів, які сьогодні виготовляються в менших обсягах, ніж технології допомоги водієві.

Підписуйтесь на наш канал у Telegramhttps://t.me/techtodayua

Вартість автономних машин також збільшує дистанційний моніторинг їхньої роботи людьми. У Сан-Франциско затрати на таких фахівців та інші платежі будуть на рівні, який поставить роботаксі на межу рентабельності проти приватних автомобілів.

Один із таких стартапів – роботаксі Waymo – отримав інвестиції в розмірі $3 млрд. Виручка компанії за минулий рік не перевищила кількох сотень тисяч доларів. Щорічні затрати Waymo оцінюються на рівні $1 млрд. Інші подібні стартапи, такі як Cruise, Kodiak Robotics, Ike, мають схожі показники прибутковості. Вони скоротили сотні працівників і шукають покупців на свій бізнес.

Однак загалом ринок автономного транспорту вважається перспективним. Такі компанії, як TuSimple, Thor Trucks, Pronto.ai, Ike, Einride, Kodiak Robotics, Embark, Daimler, Volvo, Waymo, Aurora, конкурують за ринок у $700 млрд.

Вантажівки без водіїв можуть підвищити продуктивність на 30% та заощаджувати щороку $70 мрлрд. Вони також дозволять закрити дефіцит водіїв, який оцінюється в десятки тисяч працівників.

Однак керування вантажівкою – це лише частина роботи водія. Тому їхня заміна автопілотом може не відбуватися швидко. Водії також займаються завантаженням, розвантаженням та обслуговуванням.

У Waymo пропонують створити модель трансферного хабу. Робовантажівки не будуть виконувати весь рейс. Вони використовуватимуться лише на хайвеях, а в населених пунктах керування передаватимуть людині.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися