Неділя, 14 Липня, 2024

Правозахисники склали рейтинг найбільш захищених месенджерів

Всесвітньо відома правозахисна організація Amnesty International оприлюднила рейтинг найбільш захищених месенджерів, пише fornote.net. Месенджери оцінювалися за ступенем захищеності від спроби отримання несанкціонованого доступу до даних.

messengers_im

Деякі з висновків, що були зроблені експертами, виявились несподіваними. Останнє місце з 0 балами зі 100 можливих набрали месенджери WeChat і QQ від Tencent, які популярні в азіатсько-тихоокеанському регіоні. Останнє місце в рейтингу цілком виправдане: давно відомо про «вразливості нульового дня», які досі не закриті в зазначених месенджерах. Говорити про збереження таємниці листування в таких умовах – нонсенс.

Blackberry Messenger набрав 20 балів. Месенджер має аудиторію близько 100 мільйонів користувачів. Вразливостей нульового дня в ньому не виявлено. Однак такий низький бал присудили через відсутність шифрування. End-to-End шифрування в Blackberry Messenger присутнє тільки в разі оформлення передплати.

Snapchat набрав аж 26 балів при аудиторії в 100 мільйонів користувачів. Він має шифрування, і воно безплатне, ось тільки шифрування не ввімкнене за замовчуванням, і зовсім небагато користувачів здогадуються про його існування.

Skype має аудиторію вже в 300 мільйонів користувачів. Шифрування також є, от тільки не зовсім зрозуміло, що з ним нині відбувається після переходу до нової архітектури. Але найголовніше – у ліцензійній угоді міститься чимало спірних моментів. Звідси й оцінка в 40 балів із 100.

Kakao Talk має аудиторію в 40 мільйонів користувачів. Програма має посилені механізми шифрування даних, які також відключені за замовчуванням. Звідси ті самі 40 балів зі 100.

Viber отримав 47 балів зі 100. Він має аудиторію в 700 мільйонів користувачів. Шифрування за замовчуванням у месенджері ввімкнене. У публічному доступі знаходиться недостатньо подробиць стосовно методів роботи шифрування, що завадило експертам поставити вищий бал.

Line також отримав 47 балів. Аудиторія в месенджера 200 мільйонів. Причина аналогічна Viber: шифрування є, але інформації про нього мало.

53 бали набирають месенджери Allo, Duo і Hangouts від Google. Duo не має вбудованого шифрування, Allo і Hangouts його мають, але не для всіх користувачів. Завдяки дуже великій кількості Android-пристроїв, багато з яких вже давно не оновлюються, в роботі месенджерів присутні уразливості.

Друге місце займають Apple iMessage і Telegram. Обидва месенджери набрали по 67 балів. Telegram не застосовує посилене шифрування, якщо не увійти в спеціальний чат. iMessage має вбудоване шифрування, однак швидкість виправлення деяких вразливостей залишає бажати кращого. Крім цього, iMessage доступний тільки на пристроях від Apple, тоді як Telegram має офіційні додатки для всіх популярних платформ, не кажучи вже про веб-версію. Аудиторія Telegram трохи більше 100 мільйонів користувачів, у той час як iMessage працює у всіх, хто придбав гаджет від Apple.

Whatsapp

Лідерами рейтингу стали Facebook Messenger та WhatsApp. Обидва ІМ-клієнти належать Facebook. WhatsApp не зберігає історію листування на серверах і має досить добрий механізм шифрування. Таке ж шифрування присутнє і в Messenger, але поки воно не ввімкнене за замовчуванням. Аудиторія обох сервісів перевищує мільярд користувачів. Обидві програми набрали 73 бали.

У топі не видно спеціалізованих месенджерів, які зберігають листування, наприклад, такі як Signal або Wickr Me. Імовірно, Amnesty International не брали їх до уваги через невелику аудиторію користувачів. Також у рейтинг не були додані платні програми.

Олексій Ліщук
Олексій Ліщук
IT-журналіст з давніх-давен. Володіє унікальним талантом знаходити чудові речі в китайських інтернет-магазинах.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися