Субота, 2 Березня, 2024

Представлено новий стандарт стиснення JPEG XS для мереж 5G і віртуальної реальності

Міжнародний комітет зі стандартів стиснення зображень Joint Photographic Experts Group (JPEG) представив новий стандарт JPEG XS. Він не показує кращі характеристики стиснення контенту, маючи зовсім іншу задачу – передавати матеріал в широкосмугових мережах з високою ефективністю та низькими затримками.

Голова робочої групи розробників JPEG XS професор Турадж Ебрахімі каже, що їхнє рішення спершу буде використовуватися в професійних сферах
Голова робочої групи розробників JPEG XS професор Турадж Ебрахімі каже, що їхнє рішення спершу буде використовуватися в професійних сферах

Автори JPEG XS пропонують використовувати нове рішення для актуальних нині задач, таких як передача сигналів UHDTV в форматі до 2160p/60 з шириною потоку до 11,88 Гбіт/с, передача відео IP-мережами, передача по Ethernet.

Новинка також має бути корисною в сфері відео для віртуальної реальності, які представляють собою ролики з 360- і 180-градусним кутом огляду. Новий стандарт стиснення зможе одночасно знизити навантаження на мережі та підвищити загальну якість трансляцій. Окрім того, JPEG XS дещо розвантажить майбутні мережі 5G, які завдяки цьому зможуть обслуговувати більше користувачів.

Товариство Фраунгофера, один із співзасновників JPEG, каже, що зараз новий стандарт очікує на визнання Міжнародною організацією зі стандартизації (International Organization for Standardization, ISO). За словами експертів, JPEG XS пропонує візуальну якість без втрат, підтримує роздільну здатність до 8K і має частоту від 24 до 120 кадрів на секунду. На відміну від JPEG фотографій, які зазвичай займають в 10 разів менше місця, ніж оригінал, JPEG XS стискає відео не більше ніж у шість разів.

Голова робочої групи розробників JPEG XS професор Турадж Ебрахімі каже, що їхнє рішення спершу буде використовуватися в професійних сферах, таких як редагування фільмів, знімки космосу і фото камерами професійного рівня. Після цього новий кодек з’явиться в споживчій електроніці.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися