Президент США запропонував приватизувати МКС та перетворити її на бізнес

США вже витратили на будівництво та експлуатацію МКС приблизно $100 млрд.

Останнім часом над головною космічною платформою людства – міжнародною космічною станцією – нависла загроза закриття через брак фінансування. США, наприклад, припинять виділяти на неї гроші у 2024 році. Адміністрація президента цієї країни також запропонувала вихід – перетворити МКС на самоприбутковий бізнес, віддавши її в приватні руки.МКѫгшення припинити пряму федеральну підтримку МКС не означає, що в той самий час її приберуть з орбіти, – розповідають у NASA. – Можливо, що індустрія продовжить використовувати деякі елементи чи можливості МКС як частину майбутньої комерційної платформи. NASA розширить міжнародне та комерційне партнерство в найближчі сім років, щоб забезпечити доступ до станції та її присутність на низькій навколоземній орбіті».

Для перетворення космічної станції на приватне підприємство лише у 2019 році потрібно $150 млн. З роками ця цифра зростатиме.

Цей комерційний план, переконані експерти, може наштовхнутися на суттєвий супротив. Адже США вже витратили на будівництво та експлуатацію МКС приблизно $100 млрд. «МКС створена для науки та вивчення, вона не створена для пошуку прибутку», – каже виконавчий директор компанії Made In Space Ендрю Раш. Його фірма виготовляє предмети для станції за допомогою технології тривимірного друку.

У NASA зараз вивчають, чи можна продовжити роботу станції до 2028 року та далі в майбутнє.